SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gadu-Gadu i Skype najpopularniejszymi komunikatorami w Polsce

Wśród polskich internautów Gadu-Gadu jest najpopularniejszym komunikatorem tekstowym, a Skype – głosowym – wynika z badania PBS DGA. Ogółem z aplikacji pierwszego typu korzysta prawie dwie trzecie użytkowników sieci w naszym kraju, a z tych drugich programów – ponad jedna trzecia.

65 proc. polskich internautów, którzy byli aktywni w sieci w ciągu ostatniego miesiąca, korzysta z komunikatorów tekstowych. Natomiast jednak trzecia użytkowników internetu deklaruje, że obywa się bez tych aplikacji. 85 proc. internautów korzystających z komunikatorów tekstowych najczęściej wybiera Gad-Gadu. Pozostałe programy tego typu cieszą się zdecydowanie niższą popularnością – Skype jako najczęściej stosowany przez siebie komunikator tekstowy wskazuje prawie 8 proc. użytkowników takich aplikacji, Tlen – prawie 4 proc., natomiast Spik – 1 proc. 44 proc. internautów korzystających z komunikatorów tekstowych robi to codziennie, 26 proc. – 3-5 razy w tygodniu, 18 proc. – 1-2 razy w tygodniu, natomiast 7 proc. – 1-3 razy w miesiącu.

Z kolei korzystanie z komunikatorów głosowych deklaruje 38 proc. polskich internautów, a 60 proc. twierdzi, że nie używa takich aplikacji. 72 proc. osób korzystających z programów tego typu najczęściej wybiera Skype, a 18,5 proc. – Gadu-Gadu. Pozostałe komunikatory głosowe są o wiele mniej popularne – Spik jako najczęściej stosowany wskazuje 2,5 proc. użytkowników takich aplikacji, Tlen – 0,9 proc., a Tlenofon – 0,7 proc. Po 24 proc. internautów korzystających z komunikatorów głosowych robi to 1-3 razy w miesiącu lub 1-2 razy w tygodniu. 3-5 razy w tygodniu z takich aplikacji korzysta 21,5 proc. ich użytkowników, a codziennie – 17 proc.

Badanie korzystania przez polskich internautów z komunikatorów tekstowych i głosowych zostało przeprowadzone przez PBS DGA na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej od 1 do 14 grudnia ubiegłego roku. Ankiety w formie indywidualnych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (PAPI) objęły 944 osób, które zadeklarowały korzystanie w ciągu minionego miesiąca z sieci, spośród reprezentatywną próby gospodarstw domowych – 1602 osób w wieku 15 lat i powyżej.

Dołącz do dyskusji: Gadu-Gadu i Skype najpopularniejszymi komunikatorami w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl