SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Gazeta Olsztyńska' świętuje 120-lecie wydania pierwszego numeru

Na przypadającą w niedzielę, 16 kwietnia, rocznicę gazeta przygotowała swoim Czytelnikom niespodziankę.

Jubileuszowy numer, który ze względu na kalendarz wydawniczy ukazał się minioną w sobotę, został obudowany specjalnym 4-stronicowy dodatek poświęcony historii „Gazety Olsztyńskiej”. Pierwsza strona dodatku, będąca jednocześnie pierwszą stroną gazety, ukazała się z historyczną winietą sprzed 120 lat. W dodatku została też wykorzystana została stylizowana na XIX-wieczną czcionka.

Od 15 kwietnia w każdą sobotę do gazety będzie dodawany dodatek poświęcony historii świata, Polski i Warmii i Mazur.

- Podzieliliśmy 120 lat na dwanaście dziesięcioletnich dekad. Każdy dodatek będzie poświęcony jednej dekadzie. Będziemy w nich pokazywać historię ale poprzez pryzmat opisywania jej w „Gazecie Olsztyńskiej” – mówi redaktor naczelny gazety, Robert Sakowski.

Z okazji 120-lecia w Domu „Gazety Olsztyńskiej” (oddział Muzeum Warmii i Mazur) została otwarta wystawa pierwszego rocznika gazety z 1886 roku. Jedyny zachowany w Polsce kompletny rocznik został z tej okazji sprowadzony do Olsztyna z Muzeum Miasta Stołecznego Warszawy. W Olsztynie będzie można go oglądać do końca kwietnia, rocznik zostanie też poddany digitalizacji.

- Z okazji 120-lecia przeprowadziliśmy szereg badań gazety, które miały nam odpowiedzieć na pytania jak odbiera nas Czytelnik i czego od nas oczekuje. Wyniki pozwolą nam na wprowadzenie zmian w gazecie, co stanie się na pewno w tym szczególnym dla nas roku – mówi Adam Biały, dyrektor działu marketingu „Gazety Olsztyńskiej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Gazeta Olsztyńska' świętuje 120-lecie wydania pierwszego numeru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl