SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska Codziennie” podrożała o 50 groszy. „Kryzys na rynku prasy”

Z początkiem marca cena egzemplarzowa „Gazety Polskiej Codziennie” (Forum) została podniesiona o 50 groszy. Wydawca dziennika uzasadnia to kryzysem na rynku prasowym.

Article

Cena wydań „Gazety Polskiej Codziennie” od poniedziałku do czwartku wzrosła z 2 do 2,50 zł, a z 2,50 do 2,99 zł w piątki oraz weekendy.

Poinformowano o tym w poniedziałkowym numerze „GPC”, zaznaczając, że jest to związane z „kryzysem na rynku prasy”. - „Gazeta Polska Codziennie” od lat pozostaje najtańszym dziennikiem na rynku. To pozostanie niezmienne, ale niestety zostaliśmy zmuszeni do podniesienia ceny egzemplarzowej - podkreślono.

- Nie zmieni się jednak treść ani idea naszej gazety. Nadal na naszych łamach znajdą Państwo odważnych dziennikarzy, topowych publicystów i informacje ważne dla naszego środowiska - zapowiedziano.

Zaznaczmy, że tańsze od „GPC” są tabloidy. „Super Express” od poniedziałku do czwartku i w weekendy kosztuje 1,99 zł, a w piątki - 2,19 zł, a „Fakt” - od poniedziałku do środy i w weekendy 2,20 zł, a w czwartki i piątki 2,50 zł.

„Gazeta Polska Codziennie” ze spadkiem sprzedaży i problemami z płynnością finansową

Według danych ZKDP w całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 15 371 egz. (15,6 proc. mniej niż rok wcześniej) przy przeciętnym nakładzie w wysokości 61 239 egz.

Latem ub.r. Grzegorz Tomaszewski, prezes wydającej „Gazety Polskiej Codziennie” spółki Forum, w rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim ujawnionej miesiąc temu przez „Gazetę Wyborczą” narzekał, że firma straciła płynność finansową. - Straciłem płynność w Forum, nie wiem, trzeba będzie gazetę zamykać. Tylko że to jest przed wyborami, kiepsko - powiedział. Dodał, że dzwonił w tej sprawie trzy razy do Michała Krupińskiego, który od połowy 2017 roku jest prezesem Banku Pekao SA.

Jesienią ub.r. opisywano zaległości w wypłatach wynagrodzeń w redakcjach „Gazety Polskiej Codziennie” i „Gazety Polskiej”. We wrześniu Gazeta.pl ujawniła maile redaktora naczelnego obu dzienników Tomasza Sakiewicza do pracowników „GPC”, którym tłumaczył, że opóźnienia finansowe wynikają z trudniej sytuacji, w jaką firma popadła m.in. wskutek ogromnych problemów Ruchu.

Sakiewicz odniósł się też do publikacji w „Gazecie Wyborczej” rozmowy Tomaszewskiego i Kaczyńskiego, krytykując autora tekstu Wojciecha Czuchnowskiego. - On tam pisze rzecz dużo gorszą, że „Gazeta Polska” ma jakieś problemy, a „Gazeta Polska” przynosi zyski i powinienem go za to podać do sądu. - Bo pisanie i to non stop, że „Gazeta Polska” ma jakieś kłopoty finansowe, że jest zagrożona upadkiem, w momencie kiedy przynosi zyski - to jest czyn nielegalnej konkurencji ze strony innego medium - stwierdził Tomasz Sakiewicz.

Według sprawozdania złożonego w KRS w 2017 roku spółka Forum osiągnęła 15,8 mln zł wpływów ze sprzedaży oraz 32,3 tys. zł zysku (wobec 1,9 mln zł zysku w 2016 roku).

Podrożały też „Rzeczpospolita” i „Gazeta Wyborcza”

Z początkiem br. o 60-75 groszy wzrosły ceny egzemplarzowe „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” (wydawanych przez Gremi Media).

Natomiast „Gazeta Wyborcza” (Agora) w listopadzie ub.r. podrożała o 50 groszy, co uzasadniano podwyżkami cen papieru i prądu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” podrożała o 50 groszy. „Kryzys na rynku prasy”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jan
przecież ta gazeta to tabloid, taki jak SE czy Fakt tylko walący w opozycje non stop i chwalący pis... widać nawet pis sie to nudzi.
odpowiedź
User
bzduroton
Ostatnio nie ma już nowych rewelacji smoleńskich, a wcześniej były co najmniej raz w tygodniu - stąd pewnie spadki.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Trzeba interweniować na Nowogrodzkiej !!
Jakieś płatne ogłoszenia spółek Skarbu Państwa, dotacja, ewentualnie jakąś działkę trzeba sprzedać....
Wy przecież potraficie takie interesy robić za kasę podatników, co jest towarzysze ?
odpowiedź