SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Polska Codziennie” z dodatkiem śląskim, jego szefem Mariusz Urbanke

Od piątku „Gazeta Polska Codziennie” (Forum) w województwie śląskim będzie ukazywała się z poświęconym mu dodatkiem. Jego szefem jest Mariusz Urbanke.

Article

Dodatek śląski będzie liczył cztery strony. Będzie ukazywał się w każdym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Redakcja „GPC” zapowiedziała, że mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli czytać w dodatku o „sprawach im najbliższych, pomijanych lub przemilczanych przez media głównego nurtu, a także tych pojawiających się w mediach, ale zmanipulowanych i spreparowanych pod zamówienie publiczne lokalnych decydentów, którzy finansowanie mediów lokalnych często wiążą z wpływaniem na ich publikacje”.

 

Szefem dodatku został Mariusz Urbanke, który wcześniej przez ponad 10 lat pracował w „Dzienniku Zachodnim” Był też kolejno szefem działu ekonomicznego, sekretarzem i szefem działu dodatków w „Trybunie Śląskiej” oraz współpracował z innymi tytułami, m.in. „Wprost” i „Parketem”.

Jest to piąty dodatek regionalny „Gazety Polskiej Codziennie”. Od ub.r. ukazują się dodatki warszawski i pomorski, od lipca br. - łódzki, a od początku września - dolnośląski.

Według danych ZKDP w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 18 522 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” z dodatkiem śląskim, jego szefem Mariusz Urbanke

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sin
Chcą polonizować ukrytą opcję niemiecką? Takie "polskie" gadzinówki tam się sprzedają?
13 13
odpowiedź
User
Dezet
Urbanke? Szefem prawicowego dodatku? A te Złote Pióra BCC to dostawał za niezalezność zapewne. Gdzie był 10 lat temu? Jak wyrzucano dziennikarzy z Trybuny Śląskiej przy łączeniu z Dziennikiem Zachodnim to zachowywał się tak, jak zachowywał. Teraz pierwszy do spijania śmietanki. Żenada. Sakiewiczowi gratuluje konformistów.
15 10
odpowiedź
User
paulek
już to widzę jak ludzie u mnie w dzielnicy będą walczyć o ten dodatek...
11 9
odpowiedź
User
ed
nie kupuje tego szmatławca
11 11
odpowiedź
User
Mariusz Urbanke
Urbanke pisał w Dzienniku Zachodnim głównie teksty do dodatków reklamowych, czyli to co chcieli płacacy za reklamę. A teraz będzie śledził wpływy reklamodawców na teksty? Hahaha. No i dobrze ze ten dodatek GPC będzie ukazywał się raz w tygodniu. Może zdaży z terminami. Bo wcześniej jak były jakieś większe rzeczy do zrobienia to uciekał na urlop albo L4. Był dziennikarzem ekonomicznym a zwykle podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego chorował lub był na urlopie A może miał wtedy jakieś zlecenia spoza macierzystej redakcji? Trzymam kciuki. Hahahahaha

Czy da się skutecznie walczyć z anonimowym hejtem? Nie bardzo, ale trzeba. Robiłem to już, gdy pisałem felietony w Dzienniku Zachodnim, które osiągały rekordowe liczby komentarzy w internecie, to i teraz robię. "Usłużnym donosicielom" przypomnę więc, że dwukrotnie byłem nominowany przez wydawnictwo do nagrody NBP - za cykl artykułów o aferze Art.-B, która zniszczyła m.in. śląski bank oraz za artykuły o fatalnym programie Płatnik przygotowanym przez Prokom dla ZUS - a poradniki, które przygotowywałem służyły za wzór dla innych redakcji wydawnictwa. Listy nagród i wyróżnień za pracę dziennikarską nie będę jednak przytaczał, bo ważny jest "najbliższy mecz, a nie dawne wyniki" - jak mawiają najlepsi trenerzy.
9 13
odpowiedź