SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Gazeta Polska" z płonącym tupolewem na okładce

Nowy numer "Gazety Polskiej" (Niezależne Wydawnictwo Polskie) na okładce podejmuje temat katastrofy smoleńskiej. Okładkę opatrzono podpisem "Podłożyli ładunki w dwóch tupolewach".

Article

Antoni Macierewicz w sobotnim wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej opowiedział o wnioskach z raportu podkomisji smoleńskiej, której przewodniczy. Ustaliła ona, że przyczyną katastrofy 10 kwietnia 2010 roku były przynajmniej dwie eksplozje. Podkomisja zidentyfikowała dźwięk eksplozji w lewym skrzydle, miała ona miejsce jeszcze zanim samolot przeleciał nad brzozą.

Według Macierewicza raport wskazuje również, że kilka sekund później doszło do kolejnej eksplozji w lewym centropłacie samolotu. Według polityka PiS, innym dowodem na eksplozję jest to, że "pierwsze fragmenty ciał ludzkich znajdują się na samym początku wrakowiska, w miejscu jeszcze, gdzie samolot nie mógł być - gdyby uderzył normalnie w ziemię - rozbity, zniszczony".

Pytany, jakie ustalenia odnośnie przyczyn katastrofy zawiera raport, odparł: "Przyczyną katastrofy była eksplozja, a przynajmniej dwie eksplozje - pierwsza w lewym skrzydle, a druga w centropłacie kilka sekund później, która zniszczyła samolot zupełnie i zabiła wszystkich pasażerów oraz załogę".

"Gazeta Polska" z tupolewem na okładce

Temat wniosków podkomisji smoleńskiej pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza podejmuje w najnowszym numerze tygodnik "Gazeta Polska". Na okładce umieszczono płonący samolot w locie i podpis: "Podłożyli ładunki w dwóch tupolewach", w podtytule zaś "W tym, w którym latał Tusk, nie zostały odpalone".

Komentujący zapowiedź numeru na Twietterze krytykują okładkę pisma. "Mogli to rozbić na dwa numery żeby nie było że oba ktoś wysadzi", "Będzie w tekście ile milionów wyłudził zdrajca Macierewicz?" - komentują użytkownicy Twittera.

Według danych PBC w pierwszej połowie br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 20 775 egz., po spadku rok do roku o 4,7 proc.

Niezależne Wydawnictwo Polskie w ub.r. zanotowało spadek przychodów o 8,4 proc. do 16,43 mln zł, a jego wynik netto poszedł w dół z 305,8 tys. zł zysku do 373 tys. zł straty.

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Polska" z płonącym tupolewem na okładce

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krytyk
Niech jòż sobie dadzą spokuj i uszanują pamięć zmarłych co teraz dadzą dodatkowe komisje śledcze czy raporty nikt za to nie odpowie a życia nikomu to nie wròci
odpowiedź
User
Radek
Panie Putin, niech Pan się w końcu przyzna. Co Panu zależy a oni dadzą nam już spokój.
odpowiedź
User
YKK
"Owszem nieprawda, ale dobrze się sprzedało".
odpowiedź