SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” dostępna we wszystkich placówkach Poczty Polskiej, ogranicza współpracę z Ruchem

W ramach rozszerzenia współpracy ze spółką Garmond Press „Gazeta Wyborcza” od piątku będzie dostępna we wszystkich placówkach Poczty Polskiej. Agora ogranicza współpracę z przeżywającym duże problemy Ruchem, stawiając na innych kolporterów.

Article

O dostępności we wszystkich placówkach Poczty Polskiej „Gazeta Wyborcza” poinformowała czytelników w ostatnich dniach w reklamach autopromocyjnych. Dotychczas „GW” była obecna w mniej więcej połowie placówek pocztowych.

Prasę do wszystkich 4 tys. placówek Poczty Polskiej dostarcza Garmond Press. W ub.r. rozszerzono tę współpracę o książki, a w marcu br. firmy ogłosiły nową strategię działań w tym zakresie.

- Tak jak już podawaliśmy, w ostatnim czasie zdecydowaliśmy się na ograniczenie współpracy z firmą Ruch i podejmujemy kolejne działania zmierzające do zapewnienia dostępu do naszych tytułów prasowych dzięki współpracy z innymi kolporterami. Obecność wydań „Gazety Wyborczej” w placówkach Poczty Polskiej to przykład takich właśnie działań - stwierdziła Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze, w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl.

W połowie lipca br. Agora dokonała odpisu w wysokości 13,6 mln zł aktualizującego należności przeterminowane od jednego z kontrahentów zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności. Firma ze względów prawnych nie podała, o który podmiot chodzi, ale tajemnicą poliszynela jest, że to Ruch.

Ruch prowadzi obecnie negocjacje z Izbą Wydawców Prasy dotyczące warunków spłaty zadłużenia, które ma wobec zrzeszonych w niej podmiotów.

W reklamie informującej o dostępności „Gazety Wyborczej” w placówkach pocztowych pojawiło się logo Poczty Polskiej. Rzeczniczka prasowa tej firmy Justyna Siwek wyjaśniła na Twitterze, że spółka nie współpracuje z wydawcą „GW”, tylko z Garmond Press. - „GW” jest jednym z 1200 oferowanych tytułów prasowych. Logo Poczty Polskiej w dzisiejszym wydaniu zostało umieszczone bez naszej zgody - dodała.

Nina Graboś potwierdziła nam, że Agorze nie udało się sfinalizować starań o taką zgodę. - W wyniku omyłki do wydania trafiły grafiki w wersji roboczej. Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji - przekazała.

„GW” prosi czytelników o cierpliwość i wyrozumiałość

W piątek na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej”  zamieszczono tekst zastępcy redaktora naczelnego Jarosława Kurskiego i dyrektora wydawniczego Jerzego Wójcika. Wyjaśniają oni, że brak „GW” w wielu kioskach i innych punktach, w których dotychczas była dostępna, wynika z ograniczenia współpracy z Ruchem (nie wymieniają go z nazwy).   

- By ograniczać straty, zmniejszyliśmy nakłady gazety kolportowane przez tego dystrybutora. I właśnie dlatego w wielu punktach, w których kupowaliście Państwo nas od lat, gazety jest bardzo mało lub nie ma jej wcale. Przepraszamy, choć za tę sytuację nie ponosimy odpowiedzialności. Nie mogliśmy jednak postąpić inaczej - uzasadniają.

- Staramy się wszelkimi sposobami zaradzić tej sytuacji – dostarczamy więcej gazet na pocztę, stacje benzynowe i do punktów sprzedaży, do których „Wyborczą” dowożą inni dystrybutorzy. Wierzymy, że sytuacja ustabilizuje się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Do tego czasu prosimy o sygnały, gdzie brakuje „Wyborczej”. Przede wszystkim jednak prosimy Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość - dodają Kurski i Wójcik.

Według danych ZKDP w pierwszej połowie br. średnia sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych „Gazety Wyborczej” wynosiła 65 098 egz., o 17,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast średnia sprzedaż ogółem „GW” zmalała w skali roku o 17,3 proc. do 96 365 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” dostępna we wszystkich placówkach Poczty Polskiej, ogranicza współpracę z Ruchem

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GG
Nic im to nie pomoże. Na pocztę przychodzą głównie babki które jeśli czytają to Nasz Dziennik. Ale dobrze, że PP przystała na to, trudniej będzie gadać o bojkocie GW przez państwowe firmy.

Agorze, życzę oczywiście - jak każdy Polak - jak najgorzej.
odpowiedź
User
gosc
Opluwaja panstwo polskie codziennie ale mimo tego wspołpracują z państwową spółka. To jest cała Agora, zakłamanie na każdym kroku...
odpowiedź
User
obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych
Śmieszą zapewnienia PP, że ona z Agorą się nie umawiała; towarzysz sekretarz, prezes lub minister mógłby niewłaściwie pojąć sytuację. Z kolei Agora powinna być przygotowana na to, że egzemplarze GW będą leżały gdzieś na poziomie podłogi albo na półce za modlitewnikami lub przepisami s. Łucji...
odpowiedź
User
No niee
Czy ludkowie z Czerskiej już totalnie są na odlocie? Przecież wasz pół produktu prasowy trudno strawić. Od lat kierujecie swoje wypociny do bardzo specyficznego klienta, i stąd te problemy nic więcej. Nie dorabiajcie jakieś tam wydumanej ideologi. Wiecie co by się stało gdy wasz półprodukt był wykładany w kabinach toalet publicznych? Aby ludzie podczas czynności opróżniających, sobie poczytali. Ludzie by omijali toalety.
odpowiedź
User
bob
GW powinna być zakazany. Nie może utrzymywać gazety plującej na Polskę. Wstyd poczto
odpowiedź