SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy reklamowe „Gazety Wyborczej” zmalały o 40 proc., w górę „GPC”, „DGP” i „Fakt” (Top10)

Po ośmiu miesiącach br. mocno wzrosły wpływy reklamowe „Gazety Polskiej Codziennie”, „Dziennika Gazety Prawnej” i „Faktu”. Największy spadek przychodów zanotowała „Gazeta Wyborcza”.

fot. Shutterstock.comArticle

W okresie od stycznia do sierpnia br. na reklamę w dziennikach wydano 774,1 mln zł. Było to 12,1 proc. mniej w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (dane cennikowe netto, Kantar Media, bez rabatów).

Liderem „Gazeta Wyborcza”

Liderem przychodów pozostaje „Gazeta Wyborcza” (Agora), która na reklamach zarobiła cennikowo blisko 89 mln zł. Było to jednak 39,7 proc. mniej niż rok wcześniej.

Dziennik ten był w pierwszej dziesiątce gazet codziennych z najwyższymi wpływami z reklam tytułem, który w skali roku zanotował największy spadek przychodów reklamowych.

Drugie miejsce na podium należy do „Faktu” (RASP), który zwiększył wpływy reklamowe o 20,9 proc., do 70,1 mln zł.

Trzecia pod tym względem „Rzeczpospolita” zwiększyła je z kolei rok do roku o 4 proc., do 69,7 mln zł.

Mocno wzrosły wpływy reklamowe „Gazety Polskiej Codziennie”

Spośród pozostałych dzienników z Top10 wzrosty przychodów reklamowych zanotowały: „Dziennik Gazeta Prawna” - o 22,9 proc. (do 46,6 mln zł), „Gazeta Polska Codziennie” – o 24,1 proc. (do 21,3 mln zł).

Mniej na reklamach zarobiły z kolei: „Super Express” – spadek o 2,4 proc. (do 67,6 mln zł), „Dziennik Zachodni” – spadek o 16,3 proc. (do 30,4 mln zł), „Głos Wielkopolski” – spadek o 8,5 proc. (29,6 mln zł), „Gazeta Pomorska” – spadek o 12,7 proc. (do 21,8 mln zł), „Dziennik Bałtycki” – spadek o 25,3 proc. (do 21,7 mln zł).

Średnie rozpowszechnianie płatne razem wszystkich dzienników ogólnopolskich w sierpniu br. było o 19,31 proc. niższe niż w sierpniu ub.r. Prawie wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a na czele pod tym względem uplasowała się „Gazeta Wyborcza”. Zyskały tylko „Parkiet” i „Gazeta Polska Codziennie”, a pozycja najchętniej kupowanego tytułu należała do „Faktu”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wpływy reklamowe „Gazety Wyborczej” zmalały o 40 proc., w górę „GPC”, „DGP” i „Fakt” (Top10)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
4U
GPC - sprzedaż w dół, wpływy reklamowe w górę - prawdziwy cud gospodarczy :-)
odpowiedź
User
major
GW dogorywa, ale zaraz ktoś będzie przekonywał, że 60 baniek mniej z reklam nie ma znaczenia, bo ileśtam osób wykupiło subskrypcje...
odpowiedź
User
GrubSon
GPC tylko pogratulować rozwoju. Oto jak pięknie rozwija się produkt, gdy rządzi nim polski Jobs, człowiek z wyczuciem rynku, intuicją, chęcią nieustannego rozwoju. Brawo!
odpowiedź