SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdańsk walczy z nielegalną reklamą - specjalny zespół usuwa lawety z reklamami

 Patrole w terenie - w asyście Straży Miejskiej - rozpoczął specjalny zespół zadaniowy złożony z pracowników pięciu wydziałów gdańskiego magistratu i jednostek organizacyjnych upoważnionych mocą zarządzenia prezydenta Gdańska do usuwania obiektów bezprawnie umieszczanych na nieruchomościach stanowiących własność miasta lub Skarbu Państwa, a znajdujących się w granicach administracyjnych Gdańska.

W czwartek 12 kwietnia usuniętych zostało 5 lawet, a kolejnych 5 zabrali ich właściciele, którzy zjawili się w miejscu prowadzonych działań. Skrzyżowania ulic Łostowickiej z Kartuska i Armii Krajowej są obecnie wolne od lawet reklamowych. W najbliższych dniach działania zespołu będą kontynuowane.

- W związku z narastającym problemem samowolnego naruszania posiadania nieruchomości stanowiących własność lub będących w zarządzie Gminy Miasta Gdańska poprzez umieszczanie na nich nośników reklamowych, w szczególności zlokalizowanych na pojazdach bezsilnikowych, niezbędne okazało się ustanowienie procedury skutecznego egzekwowania oraz przeciwdziałania tego typu przypadkom - podano w komunikacie.

W przypadku stwierdzenia samowolnego naruszenia posiadania nieruchomości, niezwłocznie wzywany jest specjalistyczny samochód, który obiekty usuwa i transportuje na dozorowany parking. Odbiór obiektów odbywa się raz w tygodniu, w piątek w godzinach 11:00-14:00 po złożeniu wniosku o ich wydanie w Urzędzie Miejskim, udowodnieniu, że jest się właścicielem obiektu oraz pokryciu kosztów, które miasto poniosło przywracając swój stan posiadania.
 
- Samowolne korzystanie z nieruchomości powoduje chaos wizualny w przestrzeni miejskiej oraz  nieuczciwą konkurencję dla podmiotów ponoszących opłatę z tego tytułu. Wobec braku aktów prawa krajowego dedykowanych reklamie zewnętrznej, całkowitej nieadekwatności procedury administracyjnej względem mobilnych oraz łatwo demontowalnych konstrukcji, istnieje konieczność egzekucji tego typu przypadków w oparciu o przepis. Art. 343 § 2 Kodeksu Cywilnego -
tłumaczą członkowie zespołu zadaniowego.

Szacuje się, że na terenie Gdańska ustawionych jest obecnie ok. 100-150 nielegalnych reklam mobilnych.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gdańsk walczy z nielegalną reklamą - specjalny zespół usuwa lawety z reklamami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mieszkaniec
Nie no po prostu, ale się narobili, ojej. 5 lawet w jeden dzień ! 25 to byłoby coś !
odpowiedź