SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gdańska siedziba „Gazety Wyborczej” na sprzedaż. „Przegląd aktywów nieoperacyjnych”

Agora sprzedaje kamienicę w Gdańsku, w której znajduje się siedziba trójmiejskiej „Gazety Wyborczej”. - Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, na razie sondujemy wartość nieruchomości - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, rzecznik prasowy Agory.

fot. Google Maps Article

Budynek, w którym mieści się lokalna, gdańska siedziba „Gazety Wyborczej” mieści się przy ulicy Tkackiej 7/8 w Gdańsku. Zlokalizowany jest na dwóch działkach: przy ul. Tkackiej 7/8 i Wełniarskiej 19/20. Ma łącznie 1508 m. kw. powierzchni. Mniej więcej jedną trzecia nieruchomości zajmuje redakcja, reszta jest wynajmowana.

Agora wystawiła ją na sprzedaż, ustalając cenę na 11 mln zł. - Zarząd nie podjął jednak ostatecznej decyzji o pozbyciu się tej nieruchomości. Podejmie ją po spłynięciu wszystkich ofert i skontaktowaniu się z oferentami. Sprawdzamy, czy jest sens ją sprzedawać, sondujemy jej wartość - mówi nam Nina Graboś, rzecznik prasowy Agory. Jak się dowiadujemy, spółka kontynuuje przegląd aktywów, które nie są aktywami operacyjnymi. Kamienica w Gdańsku jest ostatnią nieruchomością w terenie, która należy do Agory.

W październiku ub. roku wystawiono na sprzedaż inną kamienicę - w Łodzi. Tam także mieściła się redakcja lokalnej „Gazety Wyborczej”. Spółka zdecydowała się jednak sprzedać ją za 9,7 mln zł i wynająć w niej pomieszczenia dla redakcji.

Z naszych informacji wynika, że Agora rozważa podobne rozwiązanie także w przypadku Gdańska. - Z naszego punktu widzenia, jako firmy, która nie zajmuje się obsługą nieruchomości, korzystniejsze jest powierzenie nieruchomości komuś, kto się tym fachowo zajmuje, a nam tylko ją wynajmuje - podsumowuje Nina Graboś.

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 301 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 6,1 mln zł straty netto.

W całym ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 0,8 proc. do 1,2 mld zł i 13,2 mln zł straty netto.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gdańska siedziba „Gazety Wyborczej” na sprzedaż. „Przegląd aktywów nieoperacyjnych”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
odwrót?
To już nie "nasze kamienice"?
43 12
odpowiedź
User
stratos
Lepiej szybko sprzedać bo za chwilę okaże się, że kupiona w niejasnych okolicznościach i po zaniżonej cenie.
47 12
odpowiedź
User
pavv
Widać początek końca GW bo nieruchomości już muszą sprzedawać pomimo tego, że mogli by na nich zarabiać.
45 13
odpowiedź
User
fuxi
muszą sprzedawać kamienice bo suweren nie chce kupować GW a jakby to wyglądało, że w czasie antyrządowych protestów Agora robi kolejną redukcję.
47 12
odpowiedź
User
Jojne ycze na wojne
Soros odciął kasę, bo Schechter nie obalił pislamu.
29 12
odpowiedź