SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdańska siedziba „Gazety Wyborczej” na sprzedaż. „Przegląd aktywów nieoperacyjnych”

Agora sprzedaje kamienicę w Gdańsku, w której znajduje się siedziba trójmiejskiej „Gazety Wyborczej”. - Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, na razie sondujemy wartość nieruchomości - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, rzecznik prasowy Agory.

fot. Google MapsArticle

Budynek, w którym mieści się lokalna, gdańska siedziba „Gazety Wyborczej” mieści się przy ulicy Tkackiej 7/8 w Gdańsku. Zlokalizowany jest na dwóch działkach: przy ul. Tkackiej 7/8 i Wełniarskiej 19/20. Ma łącznie 1508 m. kw. powierzchni. Mniej więcej jedną trzecia nieruchomości zajmuje redakcja, reszta jest wynajmowana.

Agora wystawiła ją na sprzedaż, ustalając cenę na 11 mln zł. - Zarząd nie podjął jednak ostatecznej decyzji o pozbyciu się tej nieruchomości. Podejmie ją po spłynięciu wszystkich ofert i skontaktowaniu się z oferentami. Sprawdzamy, czy jest sens ją sprzedawać, sondujemy jej wartość - mówi nam Nina Graboś, rzecznik prasowy Agory. Jak się dowiadujemy, spółka kontynuuje przegląd aktywów, które nie są aktywami operacyjnymi. Kamienica w Gdańsku jest ostatnią nieruchomością w terenie, która należy do Agory.

W październiku ub. roku wystawiono na sprzedaż inną kamienicę - w Łodzi. Tam także mieściła się redakcja lokalnej „Gazety Wyborczej”. Spółka zdecydowała się jednak sprzedać ją za 9,7 mln zł i wynająć w niej pomieszczenia dla redakcji.

Z naszych informacji wynika, że Agora rozważa podobne rozwiązanie także w przypadku Gdańska. - Z naszego punktu widzenia, jako firmy, która nie zajmuje się obsługą nieruchomości, korzystniejsze jest powierzenie nieruchomości komuś, kto się tym fachowo zajmuje, a nam tylko ją wynajmuje - podsumowuje Nina Graboś.

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 301 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 6,1 mln zł straty netto.

W całym ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 0,8 proc. do 1,2 mld zł i 13,2 mln zł straty netto.


 

Dołącz do dyskusji: Gdańska siedziba „Gazety Wyborczej” na sprzedaż. „Przegląd aktywów nieoperacyjnych”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
odwrót?
To już nie "nasze kamienice"?
odpowiedź
User
stratos
Lepiej szybko sprzedać bo za chwilę okaże się, że kupiona w niejasnych okolicznościach i po zaniżonej cenie.
odpowiedź
User
pavv
Widać początek końca GW bo nieruchomości już muszą sprzedawać pomimo tego, że mogli by na nich zarabiać.
odpowiedź