SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Geje wycofani z reklamy majonezu (wideo)

Firma Heinz zdecydowała się wycofać po tygodniu emisji wangielskiej telewizji swój spot reklamowy, w którym całują się dwajmężczyźni. Oburzeni widzowie przesłali bowiem ponad 200 skarg doBrytyjskiej Rady Reklamy.

Geje wycofani z reklamy majonezu (wideo)

Kontrowersyjny spot pokazuje poranną krzątaninę w kuchni. Jednakproszące o kanapki do szkoły dzieci zwracają się do ubranego wstrój kucharski mężczyzny "Mamo". Kiedy natomiast z pomieszczeniachce wyjść ich ojciec, kucharz woła do niego: "Nie zapomniałeś oczymś?", na co mężczyzna wraca i obaj się całują. "Kocham cię.Wracaj z pracy prosto do domu, skarbie" - mówi kucharz, gdyprezentowana jest plansza końcowa pokazująca nowy majonez firmyHeinz.
Emitowany w angielskiej telewizji przez tydzień spot wywołałfalę oburzenia, którego wyrazem było 200 skarg przesłanych przezwidzów do Brytyjskiej Rady Reklamy. Zarzucano w nich filmikowiniestosowność, obraźliwość, zaznaczając, że jest nieodpowiedni dladzieci, które po jego obejrzeniu pytają rodziców o drażliwe kwestiezwiązane z seksualnością.

Pod wpływem tych protestów firma Heinz przeprosiła wszystkichurażonych przez kontrowersyjny spot i zdecydowała się z własnejwoli wycofać go z telewizji. - W naszym interesie jest słuchaćkonsumentów - uzasadnił Nigel Dickie, dyrektor spraw korporacyjnychw brytyjskim oddziale koncernu produkującego majonezy i keczupy.Zresztą już w momencie rozpoczynania kampanii stacje telewizyjneotrzymały zakaz emitowania reklamy przy programach dla dzieci.

Co ciekawe, spot był pierwszym projektem promocyjnymrealizowanym dla firmy przez agencję AMV BBDO, która wygrała wubiegłym roku przetarg dotyczący opiewającej na 10 mln funtówrocznie obsługi reklamowej koncernu. Przedstawiciele agencjiwyjaśniali, że w spocie chodziło o pokazanie, że kupienie nowegoproduktu Heinz to jak posiadanie osobistego kucharza. NatomiastNigel Dickie dodał, że filmik w zamierzeniu miał być zabawny.

Brytyjska Rada Reklamy nie zdecydowała jeszcze, czy rozpoczniepostępowanie w tej sprawie.

-
-
  • Więcej informacji:
  • Gej
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Geje wycofani z reklamy majonezu (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl