SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Getin Noble Bank szykuje kolejne akwizycje, liczy na dwucyfrowe tempo wzrostu

Getin Noble Bank powinien w 2011 r. uzyskać dwucyfrową dynamikę wskaźników i zanotować rekordowe wyniki, wynika z piątkowej wypowiedzi prezesa Getin Holding Radosława Bonieckiego. Dodał, że grupa będzie nadal bardzo aktywna na rynku przejęć, także na nowych rynkach.

Getin Noble Bank szykuje kolejne akwizycje, liczy na dwucyfrowe tempo wzrostu

"Nas zawsze interesują dynamiki dwucyfrowe i, jeśli nie wydarzy się nic w globalnej sfrrze makroekonomicznej, nie widzimy wewnętrznych zagrożeń, by nie osiągnąc tego w tym roku. To powinien być rekordowy rok dla poszczególnych spółek i całej Grupy " - powiedział Boniecki na konferencji prasowej.

Prezes przypomniał, że w 2010 r. Getin Holding wypracował 421,1 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 52,6%. W jego ocenie, największy wpływ na ten wynik miał wzrost sprzedaży o ponad 30%, udane akwizycje oraz wysoka efektywność działania grupy.

W efekcie sprzedaż kredytów hipotecznych wyniosła 6,5 mld zł wobec 4,8 mld zł rok wcześniej (+35,1%). Saldo tych kredytów wyniosło 26,4 mld zł na koniec 2010 r. Sprzedaż kredytów samochodowych sięgnęła 1,7 mld zł, a ich saldo wyniosło 4,2 mld zł na koniec ub. r.

Wartość depozytów banku wyniosła 37,0 mld zł, a kredytów 33,5 mld zł na koniec 2010 r., co oznacza wzrost odpowiednio o 30,9% i 31,2% w skali roku. Wskaźnik kredytów do depozytów wyniósł 90,5% na koniec 2010 r. czyli identycznie jak rok wcześniej. Współczynnik wypłacalności banku wyniósł 9,9% wobec 11,1% rok wcześniej. Aktywa grupy Getin Noble Bank wyniosły 42,8 mld zł, a kapitał własny 3,3 mld zł na koniec 2010 r.

Boniecki zapewnił, że grupa pozostanie nadal aktywna na rynku M&A. Według niego, w planach jest przejęcie kilku podmiotów, zarówno krajowych, jak i za granicą, które uzupełnią ofertę banku. Na to jednak potrzebne będą znaczące środki, co powoduje niechcęć zarządu banku do wypłaty dywidendy.

"Nie mamy planów wypłacenia dywidendy z zysku w tym i raczej też w kolejnych latach. Jeśli rozmawiamy o dynamicznym rozwoju i akwizycjach, to po prostu potrzebujemy na to znacznych środków" - podsumował Boniecki.

Getin Noble Bank miał 450,10 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 308,89 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin Noble Bank szykuje kolejne akwizycje, liczy na dwucyfrowe tempo wzrostu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl