SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Giełda kryptowalut Bitzlato zamknięta. Są aresztowania

W wyniku międzynarodowej akcji organów ścigania zamknięto cyfrową infrastrukturę giełdy kryptowalut Bitzlato oraz aresztowano członków jej kierownictwa.

(fot. Pixabay)(fot. Pixabay)

Giełda kryptowalut Bitzlato była zarejestrowana w Hongkongu, a jej serwery znajdowały się we Francji. Jak ustalili śledczy, dostępna w języku rosyjskim i angielskim platforma służyła do prania dużych kwot pochodzących z przestępstw, a środki wymieniano na ruble.

Jak czytamy w komunikacie Europolu, "Bitzlato umożliwiała szybką wymianę różnych kryptowalut, takich jak bitcoin, ethereum, litecoin, bitcoin cash, dash, dogecoin i USDT na rosyjskie ruble". Wartość aktywów platformy szacuje się łącznie na 2,1 mld euro.

Analizy śledczych wykazały, że ok. 46 proc. aktywów wymienianych za pośrednictwem Bitzlato, a więc ok. 1 mld euro, miało związek z działalnością przestępczą.

W ramach skoordynowanych działań organów ścigania platforma Bitzlato została usunięta, zajęto jej aktywa finansowe oraz aresztowano 5 członków jej kierownictwa. W USA zatrzymano głównego administratora, a w Hiszpanii - CEO, dyrektora finansowego i dyrektora marketingu. Ponadto jedna osoba została aresztowana na Cyprze. Dokonano także przeszukań 8 domów (4 w Hiszpanii, 2 w Portugalii, po 1 na Cyprze i w USA), skonfiskowano portfele krypto o wartości ok. 18 mln euro, pojazdy i sprzęt elektroniczny, a także zamrożono ponad 100 kont na innych giełdach kryptowalut (na łączną kwotę 50 mln euro).

W operacji wspieranej przez Europol udział brały organy ścigania z Cypru, Belgii, Francji, USA, Hiszpanii, Holandii i Portugalii.

Dołącz do dyskusji: Giełda kryptowalut Bitzlato zamknięta. Są aresztowania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
E
Kryptowaluty i tego typu giełdy powinny zostać już dawno zdelegalizowane.
odpowiedź