SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gino Rossi zapowiada otwarcie 26 nowych salonów firmowych

Gino Rossi po wynikach za I kw. zapowiada wykonanie prognoz na 2007 r.

Grupa kapitałowa Gino Rossi, która zwiększyła przychody do 44,3 mln zł, a zysk do 3,3 mln zł w I kw., zapowiada wykonanie całorocznych prognoz, zakładających 170 mln zł przychodów i 12,5 mln zł zysku netto, podała spółka w komunikacie w środę.

Przychody ze sprzedaży wyniosły 44,3 mln zł w I kw. wobec 30,1 mln w analogicznym okresie roku ubiegłego, co oznacza 47-proc. wzrost. Zysk netto sięgnął 3,3 mln zł wobec 2,85 mln zł rok wcześniej.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiąganych przez grupę wyników. Wszystko wskazuje na to, że zostaną dotrzymane przedstawione przez nas prognozy. Świadczą o tym nie tylko wyniki kwartalne, ale również dynamika rozwoju sieci salonów firmowych Gino Rossi oraz Simple" - powiedział prezes zarządu Gino Rossi, Maciej Fedorowicz.

Prognoza Gino Rossi zakłada wzrost skonsolidowanego zysku netto do 12,5 mln zł w 2007 roku z 6,5 mln zł w ub. roku, przy wzroście przychodów do 170,0 mln zł z 117,4 mln zł w 2006 roku.

Zysk operacyjny grupy ma wynieść w 2007 roku 19,0 mln zł wobec 10,3 mln zł w ub. roku.
Zysk ten w I kw. tego roku wzrósł do 5,19 mln zł w porównaniu z 4,23 mln zł rok wcześniej.

Założenia prognozy obejmują otwarcie 26 salonów firmowych w Polsce (10 salonów Gino Rossi, 8 salonów firmowych Vanita i 8 salonów Simple

Gino Rossi zapowiedziało na ten rok otwarcie 38 salonów, w tym 12 poza granicami kraju. Najwięcej nowych sklepów powstanie pod szyldem Gino Rossi - po 10 w Polsce i za granicą.

"Rozwój sieci salonów jest dla nas priorytetem. Systematycznie rozwijająca się sieć sklepów jest również najistotniejszym czynnikiem wpływającym na dobre wyniki finansowe grupy"- powiedział prezes.

Podczas pierwszych trzech miesięcy tego roku grupa Gino Rossi znacznie została poszerzona o trzy nowe spółki - w Rosji, Australii i Danii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gino Rossi zapowiada otwarcie 26 nowych salonów firmowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl