SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Globalny rynek telewizyjny w górę

Globalny rynek telewizyjny powoli wychodzi z pandemii. W najbliższych latach jego wartość będzie rosła średnio o 6 proc. rocznie, aby w roku 2025 sięgnąć blisko 300 mld dolarów - prognozuje firma badawcza The Business Research Company (TBRC).

fot. Shutterstock.comArticle

TBRC przewiduje, że pomimo przesunięcia środków z reklam do przestrzeni cyfrowej oraz tendencji spadkowej w segmencie tradycyjnej płatnej telewizji, globalny rynek telewizyjny zanotuje stosunkowo silny wzrost.

W tym roku rynek ma urosnąć o 7,9 proc., z 217,05 mld dolarów w 2020 r. do 234,2 mld dolarów. Na kolejne lata prognozowane jest średnioroczne tempo wzrostu na poziomie 6 proc., dzięki czemu w roku 2025 wartość rynku ma sięgnąć 296,2 mld dolarów.

Według TBRC, wzrost ten będzie przede wszystkim efektem reorganizacji działalności przez firmy, które będą koncentrować się na technologii cyfrowej. Odbijają się one po skutkach pandemii COVID-19, które wymusiły liczne zmiany operacyjne.

Firma badawcza podkreśla, że w ujęciu geograficznym największym rynkiem telewizyjnym jest region Azji i Pacyfiku, z 29,1 proc. udziału w 2020 r. Następne w kolejności są Ameryka Północna i Europa Zachodnia.

Najszybciej rozwijające się rynki to Afryka i Bliski Wschód

Natomiast najszybciej rozwijające się rynki to Afryka oraz Bliski Wschód, które w latach 2020-2025 mają rosnąć rocznie średnio odpowiednio o 11,1 proc. i 10,2 proc. W przypadku kolejnych pod tym względem Ameryki Południowej i Europy Wschodniej, prognozowane średnioroczne tempo wzrostu to odpowiednio 8,9 proc. i 5,8 proc.

TBRC w swoim raporcie podkreśla także, że rynek telewizyjny jest mocno skoncentrowany, a dominuje na nim niewielka liczba dużych graczy. W zeszłym roku TOP 10 firm miało 90,66 proc. udziału w całym rynku. Wśród największych graczy wymieniani są: Comcast, Walt Disney, Time Warner, ViacomCBS, NBC Universal, Dish Network, Fox Corporation, BBC, ABC i A&E Television Networks.

Dołącz do dyskusji: Globalny rynek telewizyjny w górę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ooooo
rynek globanego ogłupia mas plebsu i motlochu ma sie dobrze im wiecej szmiry tym wiecej głupich
odpowiedź