SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z „Głosu Wielkopolskiego” odchodzi Maciej Szymkowiak

Po niespełna dwóch latach z redakcją „Głosu Wielkopolskiego” (Polska Press Grupa) żegna się Maciej Szymkowiak i przechodzi do portalu Wpoznaniu.pl.

Maciej Szymkowiak, fot. archiwum prywatneArticle

Maciej Szymkowiak pożegnał się z „Głosem Wielkopolskim” we wtorek, był w redakcji jedynym dziennikarzem zajmującym się przede wszystkim tematyką kulturalną. Z dziennikiem był związany od maja 2021 roku. Od sierpnia 2020 roku, czyli od czasu, gdy zmarł Marek Zaradniak, w redakcji nie ma działu kulturalnego jako takiego.

- Odchodzę, ponieważ dostałem lepsze warunki pracy i zaproponowano mi ciekawszą wizję - w moim odczuciu - rozwoju na rynku mediów lokalny – skomentował w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

To kolejna osoba żegnająca się z „Głosem Wielkopolskim”. W czerwcu 2022 odszedł szef działu sportowego gazety Dawid Dobrasz. - Dostałem nową, dobrą propozycję, z miejsca, do którego bardzo chciałem trafić – mówił wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl.

Z kolei w sierpniu 2021r. po 22 latach z redakcją pożegnała się szefowa piątkowego magazynu i wydawczyni Katarzyna Sklepik. Wcześniej – między czerwcem a lipcem 2021 - odeszło w sumie sześć osób, w tym szef działu Foto, wydawca online oraz szefowa magazynu i dodatków. - To ich indywidualne decyzje, nikogo nie zwolniliśmy – podkreślał w rozmowie z nami ówczesny rzecznik prasowy Polska Press, Adrian Majchrzak.

Z początkiem października 2022 zaszły zmiany w strukturze redakcji „Głosu Wielkopolskiego”. Rafał Cieśla został kolejnym, trzecim już zastępcą redaktora naczelnego dziennika. Odpowiada też nadal za trzyosobowy redakcyjny zespół śledczy.

W 2021 roku Polska Press w ujęciu jednostkowym zanotowała wzrost przychodów z 313,96 do 314,47 mln zł, a przy spadku dotacji i ponad 20 mln zł odpisów miało 30,81 mln zł straty netto, wobec 4,09 mln zł zysku rok wcześniej. Wpływy koncernu ze sprzedaży gazet zmalały z 91,57 do 78,4 mln zł, w tej drugiej kwocie 10,37 mln zł osiągnięto w ramach grupy kapitałowej Orlenu. Był to kolejny mocno spadkowy rok, w 2019 roku przychody w tym zakresie sięgnęły 106,82 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Z „Głosu Wielkopolskiego” odchodzi Maciej Szymkowiak

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WOŚP
A kto by chciał dla PiS-u robić media? Sypią się dzienniki z tradycją :-(
odpowiedź
User
VV
A to ciekawe, że w Głosie jedni mają podwyższane stanowiska, a inni uciekają :)
odpowiedź