SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Główna bohaterka bajki "The Owl House" Disney Channel jest biseksualna

Disney Channel konsekwentnie stara się o większą reprezentacji LGBTQ w swoich produkcjach. Teraz okazało się, że główna bohaterka animacji "The Owl House", po raz pierwszy w historii kanału, jest biseksualna.

Fot. materiały prasowe Article

"The Owl House" to historia o Luz Noceda, 14-letniej Amerykance z Dominikany, która trafia do magicznego świata i próbuje zostać czarownicą. 8 sierpnia br. Disney Channel wyemitował pierwszy odcinek serialu, w którym Luz tańczy z inną dziewczyną, zakochaną w niej Amity.

Po debiucie Dana Terrace, twórczyni animowanego serialu potwierdziła, że jej główna bohaterka jest biseksualna.

„Byłam bardzo otwarta, jeśli chodzi o zamiar umieszczenie queerowych dzieci w głównej obsadzie. Niektórzy szefowie Disneya powiedzieli mi jednak, że nie mogę pokazywać jakichkolwiek relacji homoseksualnych w tym kanale. Jestem bi! Chcę napisać postać bi, do cholery! Na szczęście mój upór się opłacił i teraz jestem bardzo wspierana przez obecne kierownictwo Disneya” - napisała Terrace na Twitterze.

Użytkownicy Twittera chwalą Disneya

Użytkownicy Twittera pochwalili wysiłki Dany, a Alex Hirsch, twórca "Gravity Falls" na Disney Channel przypomniał własne negatywne doświadczenia z Disneyem, pisząc: „Kiedy robiłem 'Gravity Falls' zabroniono mi wyraźnego pokazywania jakiegokolwiek przedstawiciela LGBTQ +. Tym razem dobrze się spisałeś, Disney!".

Nowe odcinki "The Owl House" Disney Channel nadaje  w soboty o 20:45.

W drugim kwartale roku finansowego 2020 koncern The Walt Disney Company zanotował przychody w wysokości 18,009 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 21 proc. W tym samym okresie zysk operacyjny Disneya osiągnął poziom 2,416 mld dol. i był o 37 proc. niższy w skali roku. Z kolei zysk przypadający na jedną akcję koncernu wyniósł 60 centów, podczas gdy rynek oczekiwał wskaźnika w wysokości 89 centów za jeden udział.

Podsumowując półrocze zakończone w marcu 2020 r. Disney wykazał 38,867 mld dol. przychodów, więcej o 29 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. W tym ujęciu zysk operacyjny spółki zamknął się kwotą 6,418 mld dol. i był niższy rok do roku o 14 proc.

Dołącz do dyskusji: Główna bohaterka bajki "The Owl House" Disney Channel jest biseksualna

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tarpan
Walt Disney w grobie się przewraca.
79 23
odpowiedź
User
LG
Masakra. Czas chyba zatrzymać to szaleństwo
72 27
odpowiedź
User
tarpan
"Użytkownicy Twittera pochwalili wysiłki Dany".

To żywcem z informacji prasowej Disneya? Naprawdę nikt nie miał wątpliwości?
60 10
odpowiedź