SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gold Finance ma jak najszybciej trafić na giełdę

Spółka doradztwa finansowego Gold Finance bardzo szybko trafi na warszawską giełdę, poinformował agencję ISB jej większościowy akcjonariusz Marek Jutkiewicz. Według niego, cały proces już trwa, a obecnie tworzony jest harmonogram działań zmierzających do upublicznienia spółki.

Gold Finance ma jak najszybciej trafić na giełdę

"Kupioną ostatnio spółkę Gold Finance chcę jak najszybciej wprowadzić na warszawską giełdę. Na razie nie mogę jeszcze powiedzieć kiedy, bowiem jesteśmy na etapie przygotowywania harmonogramu i zakresu niezbędnych prac, aby tą spółkę upublicznić" - powiedział w rozmowie z ISB Jutkiewicz.

Inwestor dodał, że kolejnym krokiem będzie przygotowanie prospektu emisyjnego i po pozytywnej opinii Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szybki debiut na GPW.

Firma Sadie Investments, należąca do Marka Jutkiewicza, przejęła w marcu większościowy pakiet (75% udziałów) spółki doradztwa finansowego Gold Finance i zainwestowała w nią ponad 10 mln zł. Gold Finance zapowiedziało, że chce osiągnąć poziom 100 mln zł kredytów hipotecznych zaciąganych miesięcznie.

Spółka Gold Finance działa na rynku od 2005 r. Specjalizuje się w doradztwie finansowym w zakresie kredytów, produktów inwestycyjnych oraz ubezpieczeń. Posiada 26 oddziałów na terenie całego kraju, w których zatrudnia ponad 250 osób. Gold Finance jest właścicielem marki Star Finance, wyspecjalizowanej w doradztwie finansowym w małych i średnich miastach oraz marki Grande Soldi, kierującej swoją ofertę do lokalnych pośredników finansowych. Spółka chce pozyskać klientów poprzez wzbogacenie oferty usług, m.in. o uruchomienie kredytów dla biznesu i doradztwo inwestycyjne. Rozwój spółki będzie wiązał się z ekspansją sieci placówek wszystkich trzech marek, zwłaszcza w południowo-wschodniej Polsce, a co za tym idzie ze wzrostem zatrudnienia.

Marek Jutkiewicz posiada również sieć klinik kardiologicznych Allenort, pakiet firmy deweloperskiej Gant oraz firm z branży spożywczej – Mispol, Makarony Polskie oraz Bewa  (producent wody mineralnej, głównie dla sieci Biedronka).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gold Finance ma jak najszybciej trafić na giełdę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl