SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Goldenline: Tadeusz Kuropatwiński prezesem. Deptuła, Gil, Zalewska i Hendel w zespole

Prezesem spółki Goldenline (należącej do Agory), zarządzającej internetową platformą rekrutacyjną o takiej samej nazwie, został Tadeusz Kuropatwiński, zastępując Macieja Nowaka. W nowym zespole menedżerskim firmy są Wioleta Deptuła, Michał Gil, Honorata Fidos-Bodzan, Małgorzata Maciejewska, Magdalena Ostrowska, Magdalena Zalewska, Piotr Malinowski i Renata Hendel.

Tadeusz KuropatwińskiArticle

Jak przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Agora, Tadeusz Kuropatwiński jest prezesem Goldenline od lipca. Zastąpił Macieja Nowaka, zdecydował się odejść z firmy (zarządzał nim od połowy ub.r.). Z kolei z końcem lutego br. z zarządu firmy odszedł Romuald Ulcyfer.

- Chcemy przede wszystkim być partnerem dla organizacji i ludzi w ich sukcesie zawodowym w erze cyfrowej. Usługi Goldenline są tworzone w oparciu o najnowsze technologie i humanistyczne podejście z myślą o oszczędzaniu czasu oraz pieniędzy naszych użytkowników i klientów - podkreśla Tadeusz Kuropatwiński.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Poprzednio Kuropatwiński przez dwa lata był członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym obszarem digital payments w startupie Billon. W latach 2014-2016 pracował w koncernie Naspers (zarządzał fuzją serwisów Agito i eMag), w latach 2009-2014 w domu maklerskim X-Trade Brokers (przez trzy lata zarządzał oddziałem rumuńskim), a wcześniej w Accenture.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także programu CEMS.

Nowi menedżerowie w Goldenline

Goldenline pod wodzą Tadeusza Kuropatwińskiego ma postawić nacisk na rozwój w zakresie e-commerce i technologii. Będzie się tym zajmował nowy zespół menedżerski.

Wioleta Deptuła jest odpowiedzialna za wzmocnienie części e-commerce, a Michał Gil zarządza zespołem technologii. Za rozwój produktu odpowiada Honorata Fidos-Bodzan, za obsługę klienta Małgorzata Maciejewska, a za sprzedaż Magdalena Ostrowska. Szefową obszaru administracji została Magdalena Zalewska, a dyrektorem finansowym Piotr Malinowski. Do Goldenline wróciła Renata Hendel - jako doradca wspomogła zespół firmy w kwestiach związanych z produktem oraz sprzedażą.

Wioleta Deptuła pracuje w Goldenline od marca br., a z Agorą jest związana od 2012 roku. Była kolejno koordynatorem projektów w cyfrowym dziale wydawniczym „Gazety Wyborczej”, digital publishing managerem w pionie czasopism (odpowiadała m.in. za rozwój aplikacji czasopism), kierownikiem serwisów lifestyle'owych (odpowiadała m.in. za Avanti24 i Logo24) oraz pracowała nad rozwojem biznesu content-to-commerce w Gazeta.pl.

Honorata Fidos-Bodzan kieruje zespołem produktu w Goldenline od grudnia 2018 roku. Z branżą internetową jest związana od siedmiu lat, pracowała m.in. w K2, Ringier Axel Springer, a ostatnio w BBDO Warszawa, gdzie odpowiadała za realizację projektów w ramach warszawskiego digital hubu.

Michał Gil kieruje zespołem technologii w Goldenline od kwietnia br. Ma 15-letnie doświadczenie w obszarze technologii webowych. Poprzednio pracował w Merlin.pl, a wcześniej m.in. kierował zespołem, który stworzył nagradzany w DACh adserver dla Apprupt Gmbh oraz popularny w USA serwis rozrywkowy FunnyJunk.com.

Małgorzata Maciejewska jest związana z Goldenline od 10 lat. Dotychczas współpracowała z działami realizacji i rozwoju klienta, SaaS oraz e-commerce.

Piotr Malinowski do zespołu Goldenline dołączył w lutym br. Wcześniej pracował w Avivie jako kontroler finansowy i partner biznesowy. Ma blisko 10 lat doświadczenia w obszarze finansów.

Magdalena Zalewska pracuje w Goldenline od kwietnia br. Zarządza biurem, procesami administracyjnymi oraz odpowiada za politykę benefitową spółki. Poprzednio przez 7 lat pełniła funkcję administracyjną w Deloitte.

Magdalena Ostrowska jest związana z Goldenline od kwietnia 2016 roku. Odpowiadała m.in. za przygotowanie i prowadzenie projektów z obszaru employer branding oraz za kreację materiałów komunikacji wizerunkowo-rekrutacyjnej. Od stycznia br. kieruje zespołem sprzedaży. Wcześniej pracowała w Agorze (Gazeta.pl i GazetaPraca.pl) m.in. jako kierownik sprzedaży oraz ekspert ds. employer branding.

Renata Hendel wcześniej była dyrektorem sprzedaży w Goldenline, a wcześniej przez wiele lat była związana z Agorą: zarządzała m.in. zespołem sprzedaży w GazetaPraca.pl, pracowała w dziale strategicznym jako doradca dla klientów kluczowych z branży IT/telekom oraz w dziale projektów specjalnych, gdzie tworzyła niestandardowe rozwiązania w „Gazecie Wyborczej" oraz pierwsze projekty crossmediowe. Poprzednio, od stycznia ub.r. była kolejno szefową sprzedaży agencyjnej i szefową sprzedaży portalu Gazeta.pl.

Goldenline ze spadkiem wpływów, Agora obniżyła wycenę

Goldenline.pl to obok globalnego LinkedIn najpopularniejszy w Polsce serwis społecznościowy dotyczący pracy. Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. zanotował 2,08 mln użytkowników, 7,57 mln odsłon oraz 2 minuty i 20 sekund średniego czasu korzystania.

Spółka Goldenline w ub.r. zanotowała 14,25 mln zł wpływów i 700 tys. zł straty netto, a rok wcześniej 18,62 mln zł przychodów i 531 tys. zł zysku netto. Agora ma 92,7 proc. udziałów Goldenline. 36 proc. kupiła w 2011 roku za 11,52 mln zł, a w styczniu 2016 roku za 8,48 mln zł przejęła dalsze 53 proc.

W lutym br. Agora dokonała odpisu zmniejszającego wartość tych udziałów. W konsekwencji wynik netto Agory w czwartym kwartale ub.r. zmalał o ok. 9 mln zł, a w wynik netto całej grupy kapitałowej Agora - o 5,6 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Goldenline: Tadeusz Kuropatwiński prezesem. Deptuła, Gil, Zalewska i Hendel w zespole

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sokół
Poczekalni dusz
odpowiedź
User
tius
Goldenline ?

Przecież ten portal to trup. Praktycznie nic tam się nie dzieje.
Portal funkcjonował puki były dotacje unijne na projekty , na studia podyplomowe lepienia garnków z gliny itd.
Zaglądam tan od czasu do czasu. Pustki, nic sie nie dziej , większość grup jest martwa.
odpowiedź
User
starywyga
trup, na dno
odpowiedź