SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google aktualizuje 'Priorytety' w Gmailu

Google zaktualizowało funkcję 'Priorytety' wprowadzoną pod koniec sierpnia tego roku do klienta poczty elektronicznej Gmail.

Google aktualizuje 'Priorytety' w Gmailu

Przypomnijmy, że 'Priorytety' pełnią w Gmailu rolę osobistego asystenta użytkownika, który segreguje za niego otrzymywane wiadomości. Funkcja analizuje m.in. jakie wiadomości otwiera użytkownik i na jakie odpowiada i na tej podstawie automatycznie identyfikuje ważne e-maile i oddziela je od pozostałych (więcej na ten temat).

W odpowiedzi na uwagi zgłaszane przez użytkowników, Google wprowadziło kilka nowości do 'Priorytetów'. Teraz gdy użytkownik ustawi kursor myszy nad oznaczeniem ważności danej wiadomości, wyświetli się krótkie wyjaśnienie dlaczego została ona sklasyfikowana w ten sposób.

Użytkownicy Gmaila skarżyli się też, że 'Priorytety' zbyt wolno uczą się lepszego dokonywania wyborów i zgodnego z ich preferencjami sortowania maili. W związku z tym Google wprowadziło odpowiednie zmiany, które mają sprawić, że funkcja będzie szybciej reagować na ręczne korekty dokonywane przez internautów.

Przy okazji Google podało kilka statystyk na dowód tego, że 'Priorytety' spełniają swoją rolę. Według firmy, typowi użytkownicy funkcji spędzają o 43 proc. więcej czasu na czytaniu wiadomości "ważnych" niż "nieważnych". Z kolei w porównaniu z internautami nie korzystającymi z 'Priorytetów', poświęcają oni o 15 proc. mniej czasu na przeglądanie skrzynki.


 

  • Więcej informacji:
  • Gmail
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google aktualizuje 'Priorytety' w Gmailu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl