SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google Maps wprowadza w Warszawie informacje o wypożyczaniu rowerów. Na liście 24 miasta z 16 krajów

Google zaczął wprowadzać w aplikacji Google Maps informacje na temat możliwości wypożyczania miejskich rowerów. Dzięki temu użytkownik może szybko zlokalizować najbliższą stację oferującą wynajem roweru lub możliwość jego oddania. Na początek nowa funkcja będzie dostępna w 24 miastach na świecie, wśród nich jest także Warszawa.

Article

O nowej warstwie informacji dostępnej w aplikacji Maps Google poinformował na swoim blogu zaznaczając, że jest ona odpowiedzią na rosnącą popularność wynajmowanych rowerów jako środka transportu, z którego korzystają przede wszystkim mieszkańcy dużych miast. Według danych przytoczonych przez firmę obecnie na świecie funkcjonuje 1,6 tys. różnych systemów wypożyczania miejskich rowerów, z których regularnie korzysta ponad 18 mln użytkowników.

W związku z rozwojem systemów udostępniania miejskich rowerów aplikacja Maps zostaje wzbogacona o funkcję pozwalającą na łatwe lokalizowanie stacji oferującej dostęp do jednośladów. Google zaznacza, że wcześniej testował tę opcję w Nowym Jorku i spotkała się ona z dużym zainteresowaniem, dlatego zdecydował się na rozszerzenie jej na 24 miasta w 16 krajach na całym świecie.

Na liście są Barcelona, Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Mexico City, Montreal, New Taipei City, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco, San Paulo, Toronto, Wiedeń, Zurich, a także Warszawa.

Nowa funkcja pozwala użytkownikom Maps w wymienionych miastach na szybkie zlokalizowanie w ich pobliżu najbliższej stacji oferującej wynajęcie roweru. Dodatkowo aplikacja ma informować na bieżąco jaka liczba jednośladów jest dostępna w konkretnej lokalizacji, a także czy w wybranym miejscu znajdują się wolne miejsca, w których można pozostawić wypożyczony wcześniej rower.

Nowa warstwa informacji ma być dostępna w aplikacji po jej aktualizacji przez użytkownika. Według zapowiedzi w nadchodzącym czasie lista miast oferujących lokalizację rowerów w Google Maps będzie rozszerzana.

Zysk netto holdingu Alphabet, do którego należy Google wyniósł w I kwartale 2019 r. 6,66 miliarda dolarów, w porównaniu do 9,4 miliarda dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2018. Samo Google zanotowało przychód w wysokości 36,17 miliarda dolarów, co oznacza wyraźny wzrost rok do roku (z 31 mld dol.), a zysk operacyjny zwiększył się z 8,37 do 9,33 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google Maps wprowadza w Warszawie informacje o wypożyczaniu rowerów. Na liście 24 miasta z 16 krajów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl