SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Maps wprowadza nowości. Nawigacja w budynkach, ekologiczne trasy i informacje o jakości powietrza

Google zapowiedział, że w aplikacji Maps (Mapy) wprowadzi w 2021 roku ponad 100 nowych opcji. Najszybciej do dyspozycji użytkowników będzie lepsza orientacja wewnątrz budynków, bieżące informacje na temat jakości powietrza oraz możliwość wybrania docelowej trasy o najmniejszym śladzie węglowym.

Article

Koncern Google konsekwentnie wprowadza zmiany na platformie Maps, które mają ułatwić korzystanie z aplikacji użytkownikom o różnych potrzebach. We wrześniu 2020 r. internauci otrzymali funkcję dokładniejszego sprawdzania czasu dojazdu do wybranego miejsca. Z kolei w październiku ub.r. Google wprowadził do swojej usługi mapowej nowe funkcje, które mają ułatwić użytkownikom codzienne funkcjonowanie w czasie pandemii koronawirusa.

Lepsza orientacja w budynkach

Teraz Google poinformował, że nadal pracuje nad rozwojem platformy Maps i do końca 2020 r. zamierza wprowadzić do niej ponad 100 nowości. Niektóre z nich zostały zapowiedziane już teraz. Google zaznacza, że nowe opcje stworzono w dużym stopniu w oparciu o mechanizmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Czytaj także: Awaria Androida, aplikacje same się wyłączają. Powodem Android System WebView, aktualizacja nie zawsze skuteczna

Jednym z nowych rozwiązań jest nawigacja wewnątrz budynków dzięki Live View. Jak zaznacza Google Live View jest obsługiwany przez technologię zwaną Global Localization, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do skanowania dziesiątek miliardów zdjęć Street View w celu zrozumienia położenia użytkownika. Dzięki jej nowym cechom pomagającym zrozumieć dokładną wysokość i rozmieszczenie obiektów wewnątrz budynków aplikacja Maps może teraz wyświetlać wskazówki Live View we wnętrzach.

Wskazówki mają być dostępne w tych budynkach, w których najtrudniej o dobrą orientację wewnętrzną: na lotniskach, stacjach przesiadkowych i centrach handlowych.

Jeśli użytkownik ma do złapania samolot lub pociąg funkcja Live View pomoże mu znaleźć najbliższą windę i schody ruchome, bramę, peron, punkt odbioru bagażu, stanowiska odprawy, kasy biletowe, toalety, bankomaty i wiele więcej. Strzałki i towarzyszące im podpowiedzi wskażą właściwą drogę.

Z kolei jeśli użytkownik szuka konkretnego sklepu w centrum handlowym, może użyć Live View aby zobaczyć, na którym piętrze się znajduje i jak się tam dostać. Funkcja Indoor Live View jest obecnie dostępna na Androida i iOS w wielu centrach handlowych w Chicago, Long Island, Los Angeles, Newark, San Francisco, San Jose i Seattle. Zacznie się pojawiać w najbliższych miesiącach na wybranych lotniskach, centrach handlowych i stacjach tranzytowych w Tokio i Zurychu, a wkrótce trafi do kolejnych miast.

Informacje o jakości powietrza

Google informuje, że dzięki nowej warstwie pogodowej w Maps można szybko sprawdzić bieżącą i prognozowaną temperaturę oraz warunki pogodowe na danym obszarze.

Z kolei nowa warstwa jakości powietrza ma wskazywać, jak zdrowe (lub niezdrowe) jest w danym momencie powietrze - informacje, które są szczególnie przydatne, jeśli użytkownik ma alergię albo przebywa w miejscu, w którym występuje smog lub pożar.

Dane do nowych warstw pochodzą od partnerów takich jak The Weather Company, AirNow.gov i Central Pollution Board. Zgodnie z zapowiedzią warstwa pogodowa będzie dostępna na całym świecie, a warstwa jakości powietrza zostanie uruchomiona najpierw w Australii, Indiach i Stanach Zjednoczonych. Nowości będą dostępne zarówno dla Androida, jak iOS w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czytaj także: Kontrowersyjne hasło o Andrzeju Dudzie znika z podpowiedzi w Google. „Regulamin i standardowe procedury”

Ekologiczne trasy

Google poinformował także, że korzystając z informacji uzyskanych z Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych tworzy nowy model tras, który optymalizuje zużycie paliwa w oparciu o takie czynniki jak nachylenie drogi i zatory w ruchu.

Zgodnie z zapowiedzią wkrótce Mapy Google będą domyślnie wybierać trasę o najniższym śladzie węglowym, jeśli ma ona w przybliżeniu taki sam szacowany czas dojazdu jak najszybsza trasa. W przypadkach, gdy trasa przyjazna dla środowiska mogłaby znacznie zwiększyć szacowany czas dotarcia na miejsce, Mapy umożliwią porównanie względnego wpływu CO2 między trasami, aby użytkownik mógł dokonać wyboru. Trasy przyjazne dla środowiska zostaną uruchomione w USA na Androidzie i iOS jeszcze w 2020 r., a wkrótce potem będą dostępne na całym świecie.

Google zaznacza, że miasta na całym świecie ustanowiły strefy niskiej emisji zanieczyszczeń - obszary, które ograniczają dostęp pojazdom takim jak niektóre samochody z silnikami wysokoprężnymi lub pojazdy z określonymi naklejkami emisyjnymi - aby pomóc w utrzymaniu czystości powietrza.

Aby wspierać te działania Google pracuje nad nowymi ostrzeżeniami, które pomogą kierowcom lepiej zrozumieć, kiedy poruszają się w jednej z tych stref. Użytkownicy będą mogli szybko dowiedzieć się czy ich pojazd ma pozwolenie na poruszanie się po okolicy, wybrać alternatywny środek transportu lub inną trasę. Ostrzeżenia o strefach niskiej emisji zostaną uruchomione w br. w Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii na urządzeniach z systemami Android i OS, wkrótce później mają dołączyć kolejne kraje.

W Google Maps pojawi się też nowy interfejs wskazówek dojazdu, który ma ułatwiać wybór bardziej zrównoważonych opcji dotarcia do celu. Wkrótce użytkownik uzyska kompleksowy widok wszystkich tras i środków transportu dostępnych w miejscu docelowym - będzie mógł porównać, ile czasu zajmuje dotarcie tam samochodem, transportem publicznym lub rowerem bez przełączania się między kartami.

Według planu Mapy automatycznie określą priorytety preferowanych trybów - a nawet będą podsuwać opcje, które są popularne w konkretnym mieście. Na przykład, jeśli użytkownik dużo jeździ na rowerze, platforma automatycznie pokaże mu więcej tras rowerowych. A jeśli mieszka w mieście takim jak Nowy Jork, Londyn, Tokio lub Buenos Aires, gdzie popularne jest podróżowanie metrem, Maps ustawią ten tryb wyżej w rankingu. Nowe wskazówki dojazdu zostaną wprowadzone globalnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy - zarówno na urządzeniach z Androidem jak i iOS.

W minionym kwartale koncern Alphabet (do którego należy Google) osiągnął wzrost przychodów o 23,5 proc. do 56,9 mld dolarów i zysku netto z 10,67 do 15,23 mld dolarów. Wpływy reklamowe z YouTube’a zwiększyły się o 46 proc., a z Google Cloud - z 2,61 do 3,83 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Google Maps wprowadza nowości. Nawigacja w budynkach, ekologiczne trasy i informacje o jakości powietrza

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
magi
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
https://erooo.pl/
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Maggda-x napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze,
odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
odpowiedź