SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google nadal liderem wśród wyszukiwarek

64% internetowych poszukiwań odbywa się przez Google.

Najnowsze badania przeprowadzone przez Hitwise pokazują, że w czterech ostatnich tygodniach marca 64% wszystkich internetowych poszukiwań miało miejsce przez wyszukiwarkę Google. Poprzez inne, popularne, internetowe wyszukiwarki takie jak Yahoo Search, MSN Search i Ask.com szukało odpowiednio od 22,9 do 3% internautów. Pozostałe 48 wyszukiwarek zbadanych przez Hitwise nie przekroczyło w sumie 5% ogólnej liczby poszukiwań. Hitwise przeprowadził swoje badanie za pomocą narzędzia Hitwise Search Engine Analysis Tool.

Jak pokazują badania Google wolno i spokojnie, ale wciąż zdobywa rynek, podczas gdy jeden z największych konkurentów MSN Search w podobnym tempie rynek traci. W ubiegłym roku Google miał udział wynoszący 58% a MSN Search 13%.

Google Search odgrywa również coraz większą rolę w przekierowywaniu internautów na poszczególne serwisy branżowe, uważa Bill Tancer, specjalista od rynku wyszukiwarek firmy Hitwise: „Porównując marzec 2006 i 2007 roku wyraźnie widać, że dwukrotnie zwiększył się ruch na branżowych stronach takich jak: podróże, informacje i media oraz biznes i finanse, który generują odesłania z głównych stron wyszukiwarek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google nadal liderem wśród wyszukiwarek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl