SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google: prawie ćwierć miliona Niemców nie chce Street View

Prawie 250 tys. Niemców zażądało od Google zamazania ich domów na zdjęciach, jakie zostaną udostępnione w usłudze Street View.

Od kwietnia 2009 roku mieszkańcy Niemiec mieli możliwość skierowania do Google pisma z żądaniem zamazania domów na fotografiach jeszcze przed uruchomieniem usługi Street View. Dla ułatwienia tego procesu internetowy gigant udostępnił sierpniu tego roku specjalne narzędzie online. Takiej procedury w trosce o prywatność swoich obywateli zażądały niemieckie władze.

Google już w najbliższym czasie zamierza uruchomić serwis, w którym pokazane zostaną zdjęcia z widoku ulic 20 największych miast w Niemczech. Firma wyliczyła, że z całkowitej liczby 8.458.084 sfotografowanych domów otrzymała 244.237 (2,89 proc.) żądań zamazania ich zdjęć, a 2/3 wniosków zostało przesłanych drogą internetową.

Jednocześnie Google informuje, że nie wiadomo czy uda się spełnić wszystkie prośby użytkowników. Ci są w wielu przypadkach sami sobie winni, gdyż np. nie podali dokładnego adresu. Za to gdy serwis wystartuje nadal będą oni mieli możliwość skierowania do Google wniosku o zamazanie swoich domów.

Dołącz do dyskusji: Google: prawie ćwierć miliona Niemców nie chce Street View

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl