SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google upraszcza politykę prywatności

Google zamierza uprościć i zaktualizować swoją politykę prywatności.

Google upraszcza politykę prywatności

Internetowy gigant zapewnia, że nie zmienia swoich praktyk w zakresie prywatności, a chce tylko by jego regulaminy były przejrzyste i łatwiejsze do zrozumienia.

Na początek wprowadzone zostaną zmiany dwojakiego rodzaju. Po pierwsze Google dostrzegło, że większość produktów i usług firmy jest objętych główną Polityką Prywatności (więcej na ten temat), ale niektóre z nich mają dodatkowo indywidualne zbiory zasad. Z uwagi na wiele powtórzeń, firma pozbędzie się dwunastu takich zbiorów. Google twierdzi, że zmiany są zgodne z tym w jaki sposób informacje są wykorzystywane pomiędzy poszczególnymi produktami - przykładowo, ponieważ kontakty są wspólne dla usług takich jak Gmail, Talk, Kalendarz i Dokumenty, uznano że najbardziej sensowne jest ustanowienie dla tych produktów jednej polityki prywatności.

Po drugie uproszczona zostanie także wspomniana główna Polityka Prywatności. Ma ona być bardziej przyjazna dla użytkowników, poprzez usunięcie elementów zbędnych lub powtórzonych oraz stworzenie od nowa fragmentów, które były sformułowane w żargonie prawniczym. Przykładowo usunięte zostanie zdanie: "Witryny stowarzyszone mogą stosować inne procedury ochrony prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z nimi". Google uznało tutaj za oczywiste, że witryny nie należące do firmy mogą mieć własną politykę prywatności.

Poza tym, Google wzbogaca Centra Pomocy dotyczące niektórych produktów o więcej informacji na temat prywatności, by użytkownicy łatwiej mogli je znaleźć. Z kolei do Centrum Ochrony Prywatności dodana została strona, która w jednym miejscu zbiera wszystkie informacje dotyczące prywatności.

Nowe zasady prywatności wejdą w życie 3 października. Podgląd zaktualizowanej polityki Google można przeczytać pod adresem, a odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z nią związane dostępne są na stronie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google upraszcza politykę prywatności

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BS
Nie ma czegoś takiego jak polityka prywatności. To nieprawidłowa kalka z języka angielskiego. Prawidłowe tłumaczenie brzmi "ochrona danych osobowych".
odpowiedź