SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google wprowadza platformę Workspace. Wszystkie narzędzia do pracy zdalnej w jednym miejscu

Google rozpoczął udostępnianie nowej usługi o nazwie Google Workspace. Jest to platforma łącząca w jednej przestrzeni wiele narzędzi przeznaczonych do zdalnej pracy biurowej, takich jak Gmail, Dokumenty, Arkusze czy Prezentacje. Platforma jest adresowana głównie do firm w cenach od 20,70 do 69 zł za użytkownika miesięcznie.

 

Article

Od 2006 r. Google udostępnia działający w oparciu o chmurę obliczeniową pakiet o nazwie G Suite oferujący narzędzia do pracy grupowej w internecie. W ramach tej platformy do dyspozycji użytkowników są takie narzędzia jak poczta Gmail, internetowy Dysk, Dokumenty czy Kalendarz.

Workspace to łatwiejsza praca zdalna

Teraz Google zapowiedział wprowadzenie Google Workspace. To nowa marka, pakiety usług i zintegrowane środowisko produktów, które ma inteligentnie łączyć komunikatory, narzędzia do wideokonferencji, aplikacje do współpracy nad dokumentami oraz listy zadań, wykorzystujące zabezpieczenia od Google i opierające się na infrastrukturze chmury obliczeniowej.

- To koniec „biura", jakie znamy - zaznacza Javier Soltero, wiceprezes Google i dyrektor generalny produktu Google Workspace. - Teraz zespoły muszą mieć możliwość pracy bez konieczności spotykania się, za to z zarządzaniem swoim czasem tak, aby pracować bardziej efektywnie i budować relacje międzyludzkie w nowy sposób. Google Workspace daje ludziom znane, a teraz w pełni zintegrowane doświadczenie, które pomaga wszystkim odnieść sukces w tej nowej rzeczywistości - niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, pracujesz w domu, spotykasz się z klientami osobiście lub zdalnie się z nimi komunikujesz.

Czytaj dalej: Najrzetelniejsze informacje w nowej sekcji Google News Showcase, na razie w Niemczech i Brazylii

Według zapowiedzi korzystanie z Google Workspace ułatwia połączenie wszystkich podstawowych narzędzi do komunikacji i współpracy zdalnej, takich jak czat, poczta elektroniczna, połączenia głosowe i wideo, tworzenie i edytowanie treści.

Wśród nowych funkcji znajdują się:

  • Podgląd linków: udostępniona dzisiaj funkcja w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach umożliwia podgląd zawartości do której odsyła link - bez opuszczania oryginalnego dokumentu.
  • Inteligentne okienko w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach: kiedy „@wspomnisz” kogoś w swoim dokumencie, specjalne okienko pokaże dane kontaktowe, wyświetli szczegóły zawierające kontekst i zasugeruje działania, takie jak udostępnienie dokumenty. Funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Workspace w najbliższych dniach.
  • Tworzenie dokumentów w pokojach Czatu: w najbliższych tygodniach Google Workspace umożliwi użytkownikom dynamiczne tworzenie i wspólną pracę nad treściami (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje) w ramach pokoju w Czacie, bez potrzeby zmieniania zakładek w przeglądarce lub przechodzenia do innego narzędzia. Ułatwi to współpracę nad jednym dokumentem oraz wgląd całego zespołu w postęp prac nad danym materiałem.
  • Tryb „picture-in-picture” z Google Meet w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach: w lipcu Google ogłosił możliwość uruchomienia Google Meet w trybie picture-in-picture w Gmailu i Czacie, tak by ułatwić użytkownikom także kontakt wzrokowy i głosowy w trakcie wspólnej pracy. W najbliższych miesiącach Google udostępni tryb picture-in-picture z Meet także w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach.

Google zapowiada, że w najbliższych tygodniach użytkownicy zobaczą nowe czterokolorowe ikony dla aplikacji Gmail, Dysk, Kalendarz, Meet oraz narzędzi do tworzenia treści takich jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Mają odzwierciedlać tę samą rodzinę produktów i łączyć się z misją Google Workspace - tworzenia całościowego środowiska komunikacji i współpracy.

Zgodnie z zapowiedzią w najbliższych miesiącach pojawi się również Google Workspace dla szkół i uczelni oraz organizacji non-profit. Użytkownicy z sektora edukacyjnego mogą nadal korzystać z narzędzi za pośrednictwem pakietu G Suite for Education, który obejmuje narzędzia: Classroom, Assignments, Gmail, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Meet. Pakiet G Suite for Nonprofits będzie nadal dostępny dla uprawnionych organizacji za pośrednictwem programu Google for Nonprofits.

Pakiet Google Workspace jest adresowany głównie do firm w systemie abonamentowym. W pakiecie podstawowym Business Starter za jednego użytkownika trzeba miesięcznie zapłacić 20,70 zł, w wypadku opcji Business Standard subskrypcja wynosi 41,40 zł, zaś w najbardziej rozbudowanym pakiecie Business Plus – 69 zł.

W II kwartale br. koncern Alphabet, do którego należy Google, zanotował spadek przychodu o 2 proc. do 38,3 miliarda dolarów i zysku netto z 9,95 do 6,96 miliarda dolarów. Mimo wszystko wyniki giganta były lepsze od spodziewanych przez analityków.

Dołącz do dyskusji: Google wprowadza platformę Workspace. Wszystkie narzędzia do pracy zdalnej w jednym miejscu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?
Jeśli to będzie działać jak Hangouts przy dwuosobowych telekonferencjach to oznacza, ze Google nie unioslo możliwości jakie rozpostarla przed nimi pandemia. Startup Zoom potrwfil stworzyć narzedzie które dawało rade podczas obrad rad miejskich, gigant Google się wysypal.

Może i dobrze. Czas na kogoś nowego.
odpowiedź
User
Thd
Większość wymienionych narzędzi posiadacze komputerów Macbook mają za darmo. Paradoks tym większy że Apple uważane jest za zdzierce.
odpowiedź
User
yeezy boost 350 v2
I together with my pals came studying the best ideas on the blog and all of a sudden came up with an awful suspicion I never thanked the site owner for those secrets. All of the people were definitely absolutely thrilled to see them and now have in reality been taking pleasure in these things. Appreciation for indeed being considerably helpful and for choosing such notable things most people are really desirous to know about. Our sincere regret for not expressing appreciation to earlier.
yeezy boost 350 v2 http://www.yeezy-v2.com
odpowiedź