SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google udostępnia Workspace dla każdego użytkownika. Nowe możliwości kontaktów i pracy zespołowej

Google ogłosił serię aktualizacji w Google Workspace, by zaoferować zintegrowane rozwiązanie do komunikacji i współpracy. Jednocześnie teraz każdy z ponad trzech miliardów użytkowników – indywidualnych internautów, a także użytkowników korporacyjnych i z sektora edukacji - ma dostęp do pełnego zestawu możliwości jakie dają produkty Google Workspace, takie jak Gmail, Czat, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze czy Meet.

Article

Platforma Google Workspace została wprowadzona na rynek jesienią 2020 r. To nowa marka, pakiety usług i zintegrowane środowisko produktów, które ma inteligentnie łączyć komunikatory, narzędzia do wideokonferencji, aplikacje do współpracy nad dokumentami oraz listy zadań, wykorzystujące zabezpieczenia od Google i opierające się na infrastrukturze chmury obliczeniowej.

Google Workspace dla każdego

Google zaznacza, że codziennie firmy, szkoły i organizacje non-profit na całym świecie korzystają z Google Workspace, aby ulepszyć sposób pracy.

Czytaj także: Google ulepsza platformę Meet. Nowy interfejs i większy komfort transmisji wideo

Teraz koncern ogłosił, że od poniedziałku Google Workspace jest dostępne dla każdego posiadającego konto Google, co oznacza, że przyjaciele, rodzina i inni mogą pozostawać w kontakcie, wspólnie pracować i udostępniać przydatne informacje w obrębie jednej przestrzeni.

Można na przykład z łatwością zorganizować zajęcia młodzieżowej ligi sportowej czy zbiórkę pieniędzy na ważny cel, a nawet przekształcić swoje hobby w prosperujący biznes. Wszyscy użytkownicy mogą obecnie uruchomić zintegrowane funkcje Google Workspace poprzez włączenie Czatu w Gmailu.

Przestrzeń do realizacji projektów

Wraz z wprowadzeniem Spaces, dotychczasowa funkcja pokoi w Czacie przekształca się w miejsce do zarządzania kontaktami, tematami i projektami w Google Workspace. Firma zapowiada, że w kolejnych miesiącach będzie wprowadzać usprawniony i elastyczny interfejs użytkownika, który na ułatwić zarówno zespołom, jak i pojedynczym użytkownikom monitorowanie wszystkiego, co dla nich ważne.

Dzięki nowym funkcjom, takim jak grupowanie wątków, lista obecności, ustawianie statusów, ekspresyjne reakcje i składany widok, Spaces będą płynnie integrować się z plikami i zadaniami, dzięki czemu Google Workspace stanie się miejscem, w którym można zrobić więcej.

Google zapewnia, że Spaces będzie również przestrzenią do dzielenia się wiedzą i budowania społeczności, bez względu na wielkość zespołów, w której będzie można zarządzać wszystkimi istotnymi informacjami, rozmowami i plikami dla projektu, a tematy – nawet na poziomie dużej organizacji – mogą być inteligentnie moderowane. Dzięki możliwości przypinania wiadomości w miejscu widocznym dla wszystkich, Spaces pozwolą zespołom pozostawać dobrze poinformowanymi i w kontakcie.

Nowa oferta abonamentu indywidualnego: Google Workspace Individual

Google Workspace wprowadza również Workspace Individual - łatwe w użyciu i dające wiele możliwości rozwiązanie, stworzone by wspierać indywidualnych właścicieli firm w rozwijaniu, prowadzeniu i ochronie ich działalności.

Jak wyjaśnia Google ten nowy abonament zapewnia funkcje premium, takie jak inteligentne rezerwacje, profesjonalne połączenia wideo czy spersonalizowany e-mail marketing, a w planach jest poszerzenie oferty.

W ramach istniejącego konta Google subskrybenci mogą łatwo zarządzać wszystkimi swoimi osobistymi i zawodowymi zobowiązaniami z jednego miejsca, mając dostęp do pomocy technicznej Google i mogąc w pełni wykorzystać możliwości swojego rozwiązania.

Zgodnie z planem oferta Workspace Individual zostanie wkrótce udostępniona w pierwszych sześciu krajach - Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Australii, Brazylii i Japonii.

Nowe ulepszenia w Google Meet

W miarę jak pracownicy firm wracają do biur, Google Workspace ogłasza nowe innowacje, które zapewniają równość we współpracy - możliwość wniesienia takiego samego wkładu do ogółu pracy, niezależnie od lokalizacji, stanowiska, poziomu doświadczenia, języka czy preferowanego urządzenia.

Companion Mode w Google Meet daje każdemu uczestnikowi spotkania dostęp do interaktywnych funkcji i elementów takich jak ankiety, czat, możliwość podnoszenia ręki, zadanie pytania, napisy na żywo i inne, bez względu na lokalizację. Pracownicy, którzy znajdują się w jednej sali konferencyjnej, mogą włączyć tryb Companion Mode na swoich urządzeniach osobistych, dzięki czemu otrzymają własny kafelek wideo w aplikacji Meet i będą mogli pozostać w kontakcie ze swoimi wdzwaniającymi się kolegami i koleżankami.

Companion Mode będzie dostępny w przeglądarce, a we wrześniu br. w nadchodzącej, nowej wersji aplikacji internetowej Google Meet, wkrótce pojawi się także w wersji mobilnej.

Google obiecuje, że aby umożliwić organizatorom lepsze planowanie spotkań hybrydowych, osoby zaproszone będą mogły wkrótce - razem z odpowiedzią na zaproszenie - wskazać czy dołączą do spotkania w sali konferencyjnej, czy zdalnie.

W przyszłym miesiącu Google wprowadzi narzędzia moderacji dla organizatorów spotkań w Google Meet, dając im możliwość zablokowania korzystania z czatu w trakcie spotkania czy zakazania prezentowania podczas spotkań, pozwalając również na zarządzanie opcjami wyciszenia u uczestników.

Współpraca hybrydowa w Google Workspace

Podczas gdy organizacje szukają nowych sposobów na bezpieczną współpracę w hybrydowym modelu pracy, Google przedstawia kilka narzędzi, które pomogą w realizacji tego celu.

Szyfrowanie po stronie klienta pomoże zachować poufność informacji, spełniając jednocześnie szereg potrzeb w zakresie zgodności i suwerenności danych. Ma poprawić to również bezpieczeństwo spotkań odbywających się w Google Meet, kiedy funkcjonalność ta zostanie wprowadzona jesienią br.

Czytaj także: Google: nielimitowane połączenia w Google Meet wciąż możliwe

W pierwszym kwartale br. koncern Alphabet, właściciel m.in. grupy Google, osiągnął wzrost przychodów o 34,4 proc. do 55,31 mld dolarów i zysku netto z 6,84 do 17,93 mld dolarów. Przychody reklamowe YouTube’a zwiększyły się dużo mocniej niż sieci reklamowej Google.

Dołącz do dyskusji: Google udostępnia Workspace dla każdego użytkownika. Nowe możliwości kontaktów i pracy zespołowej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ClllydelomJL
loli girl fuck foto video cp pthc

https://fn.tc/P0LY
odpowiedź
User
DennisbomXT
歐客佬精品咖啡

https://blog.oklaocoffee.tw/
odpowiedź
User
CharlesribZC
Hey bro how are you ?
https://wolffflow.net
odpowiedź