SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gość Niedzielny” skrytykowany przez „Tygodnik Powszechny” i „Gazetę Wyborczą” za rysunek Krauzego o muzułmaninie-zamachowcy w Polsce

W ostatnim numerze „Gościa Niedzielnego” zamieszczono rysunek satyryczny Andrzeja Krauze, w którym uchodźca muzułmański został przedstawiony jako zamachowiec-samobójca. - Redakcji katolickiego „Gościa” należą się powinszowania z okazji osiągnięcia wyżyn satyry, a także głębi ewangelicznego przekazu - kpił Przemysław Wilczyński z „Tygodnika Powszechnego”.

fot. Gosc.plArticle

Rysunek Andrzeja Krauze pokazuje mężczyznę w stroju arabskim obwiązanego ładunkami wybuchowymi, który siedzi na kanapie w typowym domu. Obok rozmawiają zdenerwowani domownicy, a napis u góry głosi: „Wprowadził się, żeby popełnić z nami samobójstwo!”.

Można to odczytać jako komentarz w toczonej od wielu miesięcy przez polityków i publicystów dyskusji, czy Polska powinna przyjąć uchodźców.

Andrzej Krauze współpracuje z „Gościem Niedzielnym” od początku br., po tym jak w grudniu ub.r. z jego rysunków po 16 latach zrezygnowała „Rzeczpospolita”.

W piątek jego ostatni rysunek skrytykował dominikanin Tomasz Dostatni na łamach „Gazety Wyborczej”. - Niewiarygodne – stwierdził krótko. – Całe ewangeliczne przesłanie papieża Franciszka zostaje odrzucone. To nawet nie jest niesmaczne… Długoletni redaktor naczelny „Gościa” śp. Ks. Stanisław Tkocz chyba się w grobie przewraca - ocenił.

- Czy ta karykatura (autorstwa Andrzeja Krauzego) oznacza, że redakcja kpi sobie z nauczania papieża, uznając straszenie i powielanie stereotypów za swoją misję? Czyżby toksyczny, polityczny przekaz dnia partii rządzącej wziął górę nad chrześcijańska powinnością nawet w „Gościu Niedzielnym”? - zapytał Dostatni.

Z kolei dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” Przemysław Wilczyński swój komentarz w tej sprawie zatytułował „Żart ‘Niedzielny’”. Zwrócił uwagę, że na okładce bieżącego numer „Gościa Niedzielnego” znalazła się teza: „Aby Europa zraniona terrorem islamistów mogła powstać z kolan, musi wyzbyć się niechęci do klękania przed Bogiem prawdziwym”.

- Niech nas nie zwiedzie postać kapłana z Hostią, podpisana: „Zróbcie Mu miejsce” - zaznaczył Wilczyński. - Redakcji katolickiego „Gościa” należą się powinszowania z okazji osiągnięcia wyżyn satyry, a także głębi ewangelicznego przekazu - ironizował.

Według danych ZKDP w marcu br. średnia sprzedaż ogółem „Gościa Niedzielnego” wynosiła 124 580 egz.

>>> Przeglądaj okładki „Gościa Niedzielnego” w naszym dziale Jedynki

Dołącz do dyskusji: „Gość Niedzielny” skrytykowany przez „Tygodnik Powszechny” i „Gazetę Wyborczą” za rysunek Krauzego o muzułmaninie-zamachowcy w Polsce

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ała
Mój dowódca mawiał: "Jak się boisz, już jesteś martwy! Jak żyjesz w strachu, wcale nie żyjesz!"

Oni się boją.
odpowiedź
User
Nikto
W dooopie mam doktrynale i teologiczne niuanse Judaizmu, gdyz nie jestem wyznawca, skąd zatem taki hejt nie-katolików na ww. Rysunek? Skoro nie są katolikami, to jakim prawem poruszają zagadnienia Nauczania Kosciola i jego interpretacje? Trza mieć wielkie problemy osobowościowe i tożsamościowe żeby żyć życiem innych
A te szantaze z Wyżyn Moralnych wygłaszane przez podMichnika - cymesik
odpowiedź
User
jak
Jakby było w Charlie Hebdo to Kurski dałby sobie jajca uciąć żeby wolności słowa bronić.
odpowiedź