SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gość Niedzielny” uruchamia dwumiesięcznik „Historia Kościoła”

W przyszłym tygodniu na rynku ukaże się pierwsze wydanie dwumiesięcznika „Historia Kościoła” pod marką „Gościa Niedzielnego” (Instytut Gość Media). Jego redaktorem prowadzącym jest Jacek Dziedzina.

Article

W czwartek 30 listopada do sprzedaży trafi pierwszy numer (styczeń/luty 2024) dwumiesięcznika „Historia Kościoła”, wydawanego pod marką „Gość Niedzielny”. Cena okładkowa tytułu to 12 zł.

Tytuł w całości ma być poświęcony historii Kościoła. „Wielu dzisiejszych napięć w Kościele można by uniknąć, gdybyśmy znali lepiej jego historię. To jeden z licznych powodów, dla których stworzyliśmy dla Państwa nowy magazyn” - napisał redaktor prowadzący tytułu Jacek Dziedzina.

Podkreślił, że dwumiesięcznik nie jest dodatkiem do „Gościa Niedzielnego”, ale odrębnym tytułem. Wśród autorów znaleźli się m.in. kard. Grzegorz Ryś, o. Tomasz Gałuszka OP, ks. Mariusz Rosik, Andrzej Grajewski, Franciszek Kucharczak, Leszek Śliwa i Przemysław Kucharczak.

W pierwszym numerze znajdą się m.in. teksty o historyczności osoby Jezusa Chrystusa, powodach różnic między Ewangeliami, inkwizycji, powstaniu w Wandei i śmierci ks. Franciszka Blachnickiego.

Objętość pierwszego numeru to 96 stron plus 4 okładki. Będzie sprzedawany nie tylko w parafiach, ale też Empikach i innych salonikach z prasą (m.in. Kolportera). Nakład wyniesie 50 tys. egz.

Dziedzina to publicysta „Gościa Niedzielnego”, założyciel i właściciel Wydawnictwa Niecałe. Jego teksty pojawiały się m.in. w „Do Rzeczy”, „Plus Minus” i Onet.pl. W 2011 roku zdobył nagrodę Grand Press w kategorii Publicystyka.

„Historia Kościoła” to jeden z niewielu nowych tytułów prasowych, które w ostatnim czasie pojawiły się na polskim rynku. W ciągu ostatniego roku zamknięto natomiast ponad 30 czasopism.

W trzecim kwartale br. sprzedaż wydania „Gościa Niedzielnego” wyniosła 60 324 egz. (spadek o 18,6 proc.) (dane PBC).

Dołącz do dyskusji: „Gość Niedzielny” uruchamia dwumiesięcznik „Historia Kościoła”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prax
świetna okładka, zakupię, zobaczymy,.
odpowiedź
User
zbyszu
Też zwróciłem na całkiem ładną okładkę. I takie logo "Gościa Niedzielnego" powinno pojawiać się w tygodniku!
odpowiedź
User
fis
Ale za swoje czy z pomocą Skarbu Państwa.
odpowiedź