SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jarosław Machocki w zarządzie Gremi Media, odchodzą Maria Wysocka i Piotr Łysek

Do zarządu Gremi Media (wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) został powołany Jarosław Machocki, poprzednio szef pionu komercyjnego w firmie. Z zarządu odeszli natomiast Maria Wysocka (została odwołana) i Piotr Łysek (zrezygnował).

Jarosław Machocki Article

Jarosław Machocki z Gremi Media związany jest od 3 lat. We wrześniu 2016 roku zaczął kierować działem reklamy i ogłoszeń, a od kwietnia ub.r. wraz z Joanną Żero zarządzał strukturą analityczną BFPContentLab. Z kolei w marcu br. został szefem pionu komercyjnego.

- Jarek Machocki ma duży udział w sukcesach sprzedażowych, jakie odnosimy od początku roku, stąd nasza decyzja o wzmocnieniu jego pozycji w spółce. Uznaliśmy jednocześnie, że skoncentrowanie decyzyjności w pozostałych kwestiach w jednym ręku (prezesa zarządu, przyp.red.) poprawi efektywność procesu transformacji cyfrowej, jakiemu podlega spółka - uzasadnia Tomasz Jażdżyński, od grudnia ub.r. prezes Gremi Media.

- Chciałbym też serdecznie podziękować Marii i Piotrowi, których rola w stabilizacji naszego biznesu była nieoceniona - zaznacza.

Jarosław Machocki w latach 2008-2014 pracował w Wydawnictwie Bauer, od 2009 roku na stanowiskach managerskich. W latach 2011-2012 był zastępcą dyrektora biura reklamy, a potem przez dwa lata dyrektorem segmentu pism kobiecych w biurze reklamy.

W latach 1998-2008 był związany z Ruchem, pełnił tam kolejno funkcje specjalisty w dziale kolportażu i marketingu oraz kierownika w dziale handlu. Ukończył Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Maria Wysocka i Piotr Łysek pozostają w grupie kapitałowej Gremi Media

Maria Wysocka była wiceprezesem Gremi Media dwukrotnie - w 2013 r. i od października 2016 r. Odpowiadała za pion wydawniczy.

Nadal jest w radzie nadzorczej spółki E-Kiosk, której 50,01 proc. akcji należy do Gremi Media. Wcześniej Wysocka pracowała m.in. w GG Network (jako chief content officer), IDMNecie, Radiu Eska i RMF FM,

Piotr Łysek był w zarządzie Gremi Media od początku 2009 roku. Ponadto był członkiem rady nadzorczej KCI (to większościowy akcjonariusz Gremi Media) oraz członkiem rady nadzorczej i doradcą zarządu spółki Gremi Business Communication (wchłoniętej potem przez Gremi Media).

Od lutego 2016 do lipca ub.r. Łysek był prezesem agencji ComPress (Gremi Media ma 50 proc. jej akcji), zastąpił go na tym stanowisku Marcin Kowalczyk.

Piotr Łysek nadal jest prezesem E-Kiosku, objął tę funkcję w czerwcu ub.r. w miejsce Marcina Kowalczyka.

Gremi Media wydaje „Rzeczpospolitą”, „Parkiet” i ich serwisy internetowe. Ponadto ma pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk i ComPress, 49 proc. akcji spółki prowadzącej serwis Kariera.pl oraz 47 proc. akcji spółki MMC Conferences organizującej konferencje biznesowe.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media miała 22,95 mln zł przychodów i 85 tys. zł zysku netto. Natomiast sama spółka Gremi Media zanotowała 21,73 mln zł wpływów ze sprzedaży (po spadku o 5,7 proc. w skali roku) i 619 tys. zł zysku netto (wobec 162 tys. zł rok wcześniej).

Do KCI (kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza) należą akcje stanowiące 80,85 proc. kapitału Gremi Media i dające 85,64 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jarosław Machocki w zarządzie Gremi Media, odchodzą Maria Wysocka i Piotr Łysek

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xm
Gratulacje:) Powodzenia w nowej roli!
13 15
odpowiedź
User
Ooo
Spore zmiany
13 11
odpowiedź
User
klapa goni klape
To kiedy te przejęcia i transformacja cyfrowa?

Bo do tej pory puste gadanie i serwis moto, który jest kwintesencją tych cudownych zapowiedzi.
20 8
odpowiedź
User
Lucek
Brawo! Powodzenia! Samych sukcesów!
13 13
odpowiedź
User
Elle
Gratulacje Jarek!
10 12
odpowiedź