SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media wzywa akcjonariuszy do złożenia dokumentów akcji, bo za pół roku stracą one moc prawną

Spółka Gremi Media (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) wzywa swoich akcjonariuszy, którzy mają jej akcje w formie dokumentów, żeby złożyli te dokumenty w celu dematerializacji. Jest to związane ze zmianami prawnymi.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi MediaArticle

- Zgodnie z wprowadzonymi zmianami moc obowiązujących dokumentów akcji wydanych przez Spółkę wygasa z mocy prawa z dniem 1 marca 2021 r. Po tym dniu akcje nie będą dokumentem potwierdzającym status akcjonariusza, lecz wyłącznie dokumentem dowodowym, niezbędnym do aktualizacji sytemu depozytowego prowadzonego przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych - uzasadniono w komunikacie giełdowym Gremi Media.

- Natomiast po dniu 1 marca 2026 r. nastąpi utrata ochrony praw członkowskich przez akcjonariuszy, których dokumenty akcji nie zostały złożone w spółce i nie zostały ujęte w systemie depozytowym Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych - dodano.

Poinformowano, że inwestorzy mogą składać dokumenty akcji w siedzibie Gremi Media przy ul. Prosta 51 w Warszawie. Spółka zgodnie z prawem musi opublikować pięć takich wezwań.

Gremi Media nie podało, jaka część akcjonariuszy spółki ma akcje w formie fizycznych dokumentów.

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media (właściciel m.in. „Rzeczpospolitej”, „Parkietu” i większości akcji E-Kiosku) zanotowała spadek wpływów o 20,8 proc. do 20,48 mln zł, a przy ograniczeniu wydatków jej zysk netto wzrósł z 2,4 do 4,61 mln zł. - Podobnie jak wszystkie inne spółki mediowe borykamy się w okresie pandemii z poważnymi problemami - przyznał prezes firmy Tomasz Jażdżyński.

Gremi Media od jesieni 2017 roku jest notowane na rynku bocznym warszawskiej giełdy. Większościowym akcjonariuszem firmy jest kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza KCI (ma walory stanowiące 75,69 proc. kapitału). Od połowy ub.r. KCI w ramach nowej strategii za kilkadziesiąt mln zł sprzedało znaczące pakiety akcji Gremi Media.

We wtorek na koniec sesji giełdowej kurs Gremi Media wynosił 162 zł, co dawało kapitalizację wynoszącą 276,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Gremi Media wzywa akcjonariuszy do złożenia dokumentów akcji, bo za pół roku stracą one moc prawną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl