SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gremi Media zwolniła wieloletniego szefa dystrybucji

Spółka Gremi Media rozstała się z Janem Chmielem, wieloletnim dyrektorem sprzedaży, odpowiedzialnym za dystrybucję jej tytułów prasowych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jego obowiązki od kilku tygodni sprawuje już Jakub Zaskurski.

Jan Chmiel

Jan Chmiel

Chmiel formalnie zakończył pracę w Gremi Media z końcem września br. - Nie komentujemy powodów tej zmiany - mówi nam Eryk Kłopotowski, rzecznik prasowy Grupy Gremi.

Jan Chmiel również nie chce komentować przyczyn swojego odejścia z Gremi Media. Informuje tylko, że od lipca ub. roku de facto nie odpowiada już za sprzedaż i dystrybucję tytułów Gremi Media, a przez ostatni rok był w ogóle poza firmą. 

- Gdyby zatem tak bezpośrednio łączyć moją skromną osobę z wynikami sprzedaży tytułów Gremi Media, należałoby stwierdzić, iż gwałtowne spadki rozpoczęły się właśnie po moim odejściu z firmy. Ale to oczywiście nie jest aż tak proste - dodaje z uśmiechem. 

Działania związane z dystrybucją podlegały w ostatnim roku dyrektorowi Dariuszowi Bąkowi, odpowiedzialnemu także za e-commerce.

>>> Pracownicy Gremi Media: nie rozumiemy działań pracodawcy, nie wiemy co dalej z nami

Jan Chmiel z wydawcą ”Rzeczpospolitej”, funkcjonującym do wiosny br. pod nazwą Presspublica, związany był od 1998 roku. Na stanowisku dyrektora sprzedaży pracował od 2007 roku, wcześniej był m.in. koordynatorem promocji prenumeraty i specjalistą ds. promocji.

Jakub Zaskurski, który został nowym dyrektorem działu dystrybucji Gremi Media, przez ostatnie dwa lata pracował w IDG Poland, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu kolportażu i prenumeraty. Wcześniej związany był z Migut Media także jako dyrektor kolportażu i prenumeraty.

Przypomnijmy, że od 1 października “Rzeczpospolita”,”Parkiet”, “Bloomberg Businessweek” i “Sukces” będą wydawane przez spółkę Gremi Biznes Communcation, a “Uważam Rze” i “Uważam Rze Historia” przez spółkę Uważam Rze (więcej na ten temat).

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem “Rzeczpospolitej” w I półroczu br. spadła najwięcej wśród wszystkich dzienników, bo aż o 24,5 proc. i wyniosła 64 241 egz. Spadek, wynoszący 17,74 proc. zanotował też “Parkiet”, którego wynik w I półroczu br. uplasował się na poziomie 3 731 egz. (zobacz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media zwolniła wieloletniego szefa dystrybucji

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hajda
Kto u Was pisze te teksty???? Pełno błędów w każdym. Dramat.
13 10
odpowiedź
User
kassandra
Cygan zawinił, powiesili kowala... A na marginesie: może WM sprawdzą, jak się nazywa rzecznik Gremi. Prawie w każdym tekście piszecie nazwisko z błędem.
12 9
odpowiedź
User
art
Po prostu Gremi bankrutuje... Kumpel Grasia kończy jak szef Grasia :-)
24 11
odpowiedź
User
df
Kowali zawinił, Cygana powiesili (wersja dla czytelników "GW": Roma powiesili).
16 12
odpowiedź
User
Dystrybutor
Nic dziwnego, przecież nie ma już prawie co robić.
10 8
odpowiedź