SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gromada: w tym roku 38 mln zł zysku a przychody wzrosną do 128 mln zł

Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada, trzecia pod względem wielkości sieć hotelowa w Polsce, planuje że w 2012 roku jej zysk brutto wzrośnie do 38,0 mln zł z 1,8 mln zł w 2011 r., a przychody do 128,0 mln zł z 95,4 mln zł rok wcześniej, poinformowała firma w komunikacie.

Gromada: w tym roku 38 mln zł zysku a przychody wzrosną do 128 mln zł

„Pierwsze trzy miesiące roku, mimo pewnych problemów związanych z obsługą zadłużenia, okazały się dla Gromady dobre. Przychody wyniosły 21,5 mln zł, zaś zysk 2,2 mln zł brutto. W I kw. 2011 r. Gromada odnotowała 19 mln zł przychodów i niemal milion zł zysku brutto, co oznacza wzrost odpowiednio o 13 i 29%" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Spółdzielni prognozuje osiągnięcie na koniec bieżącego roku 128 mln zł przychodów i 38 mln zł zysku brutto wobec 95,4 mln zł przychodów i 1,8 mln zł zysku brutto w roku 2011.

Gromada podała też, że Nadzwyczajne Zebranie Przedstawicieli Spółdzielców przyjęło ostatnio sprawozdanie zarządu dotyczące sposobów pozyskiwania środków pieniężnych poprzez sprzedaż nieruchomości, co umożliwi pełną spłatę wymagalnych zobowiązań. Do września br. OST Gromada chce uzyskać 24 mln zł z tytułu sprzedaży zbędnych lub nierentownych nieruchomości, takich jak: hotele w Berlinie, Olsztynie i Przemyślu, a także innych zbędnych nieruchomości.

„NZP Gromady podtrzymało uchwałę z grudnia 2011 r. o sprzedaży 50% udziałów w spółce Gromady 'Hotel 4-gwiazdkowy Centrum Kongresowe' w Krakowie, wyrażając jednocześnie zgodę na inne rozwiązania finansowe dla ukończonego w 90% obiektu: sprzedaż w konstrukcji leasingu, utworzenie zamkniętego funduszu inwestycyjnego z TFI lub pozyskanie środków z emisji obligacji. W przypadku, gdyby żadna z tych form nie wzbudziła zainteresowania partnerów, NZP wyraziło zgodę na sprzedaż za kwotę operatu wyceny" - czytamy dalej w komunikacie.

Zarząd OST Gromada poinformował NZP o trzech ofertach które wpłynęły na zakup 50% udziałów w spółce, jednej ofercie TFI i jednej ofercie emisji obligacji.

Hotel z centrum kongresowym w Krakowie (220 pokoi i apartamentów, 4,7 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej z możliwością organizacji imprez dla 2050 osób na jednej sali oraz zapleczem gastronomicznym), realizowany jest ze środków własnych Gromady oraz 45 mln zł kredytu inwestycyjnego.

Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada została założona w roku 1937. Gromada posiada 15 hoteli w kraju, 1 w Berlinie, 1 franczyzowy w RPA, 3 ośrodki wypoczynkowe w kraju – razem ok. 2,1 tys. pokoi. Prowadzi również działalność jako biuro podróży w zakresie turystyki wyjazdowej i przyjazdowej za pośrednictwem 14 regionalnych biur turystycznych własnych w kraju i 1 za granicą, 11 biur licencyjnych oraz 300 aktywnych agentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gromada: w tym roku 38 mln zł zysku a przychody wzrosną do 128 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl