SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa PZU: zysk netto w III kwartale br. wyniósł 660 mln zł

Zysk netto Grupy PZU przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej po trzech kwartałach wyniósł 2,1 mld zł, to spadek o 9,8 proc. r/r, a w samym III kwartale br. było to 660 mln zł - spadek o 10,7 proc. r/r - podała w czwartek spółka.

Jak poinformowała w czwartkowej informacji prasowej spółka, "po trzech kwartałach 2022 r. wartość składek ubezpieczeniowych zebranych przez Grupę PZU przekroczyła 19 mld zł". W samym III kwartale dynamika przypisu była największa od roku, dzięki rosnącej sprzedaży ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych.

"Wynik przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł narastająco 2,1 mld zł. Zwrot na kapitale (ROE) po trzech kwartałach osiągnął poziom 17,5 proc." - podano.

Spółka dodała, że zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej po trzech kwartałach wyniósł 2,1 mld zł (-9,8 proc. r/r), a w samym III kw. 660 mln zł (-10,7 proc. r/r).

"W III kw. br. zwiększyliśmy przypis składki brutto w ubezpieczeniach majątkowych i pozostałych osobowych w Polsce do 3,5 mld zł, czyli o 12,1 proc. rok do roku. Wartość sprzedaży w tym obszarze sięgnęła po trzech kwartałach narastająco 10,9 mld zł, co oznacza wzrost o 8,6 proc. r/r." - powiedziała cytowana w informacji prasowej prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

  • Więcej informacji:
  • PZU

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Grupa PZU: zysk netto w III kwartale br. wyniósł 660 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl