SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z POT zwolnieni rzecznik prasowy Grzegorz Cendrowski i wicedyrektorzy dwóch departamentów

Z Polskiej Organizacji Turystycznej zwolniony ze skutkiem natychmiastowym został rzecznik prasowy Grzegorz Cendrowski. Pracę w POT stracili również wicedyrektor departamentu strategii i marketingu Dawid Mazur oraz zastępca dyrektora departamentu komunikacji internetowej Arkadiusz Osipiuk.

Jak poinformowała "Rzeczpospolita", powodem zwolnienia Cendrowskiego, Mazura i Osipiuka były albo likwidacja stanowisk, albo utrata zaufania i zapowiedź restrukturyzacji w Polskiej Organizacji Turystycznej. Tę zapowiedział obejmując stanowisko prezesa POT w listopadzie ub.r. Rafał Szlachta. Deklarował, że planuje przebudować strukturę instytucji.

- Chciałbym, żeby to była bardziej organizacja przypominająca nowoczesną agencję marketingową, niż urząd. Powoli się do takich zmian przymierzamy. W związku z tym wyczerpały się możliwości współpracy z osobami, z którymi się dzisiaj rozstaliśmy - tak Szlachta uzasadnił zwolnienia.

Dodał, że w Ministerstwie Rozwoju jest już przygotowywane rozporządzenie, które zmieni statut POT, a więc i jego strukturę. Nowy będzie podział zadań.

Martyna Rozesłaniec, która w POT odpowiada za kontakty z mediami, nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące zmian personalnych w organizacji.

Wszyscy trzej zwolnieni dyrektorzy pracowali w POT od ok. trzech lat. Arkadiusz Osipiuk jest specjalistą od marketingu internetowego, poprzednio pracował w Orange. Dawid Mazur był związany z firmą badawczą Nielsen, zaś Grzegorz Cendrowski był dziennikarzem kilku redakcji, m.in. TVN.

Obecnie w centrali POT pracuje ok. 80 osób i dodatkowo ponad 50 w oddziale zamiejscowym odpowiedzialnym za wdrożenie i nadzorowanie prawidłowego funkcjonowania bonu turystycznego w Wieliczce. POT ma też 14 zagranicznych oddziałów. Budżet POT wynosi 50 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Z POT zwolnieni rzecznik prasowy Grzegorz Cendrowski i wicedyrektorzy dwóch departamentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl