SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Mazurek będzie rektorem Akademii Leona Koźmińskiego

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek został wybrany na przyszłego rektora Akademii Leona Koźmińskiego. 1 września tego roku obejmie on funkcję rektora w miejsce prof. Witolda T. Bieleckiego.

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek Article

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek jako rektor ALK będzie zarządzał ponad 10-tysięczną społecznością akademicką, z czego 9 tys. to studenci i doktoranci.

Mazurek jest ekspertem od cyfryzacji biznesu, e-handlu i e-marketingu. Większość swojego zawodowego życia spędził, łącząc pracę naukowo-dydaktyczną z pracą w biznesie. Transformacji cyfrowej oraz e-marketingowi poświęcił wiele publikacji i prac, a także kilka książek. To obecnie najmłodszy rektor w Polsce. Ma 43 lata.

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek nowym rektorem ALK

– Oddajemy najlepszą polską uczelnię biznesową w ręce najmłodszego rektora w Polsce i jednego z najmłodszych profesorów tytularnych. To znak czasów i kierunek, jaki obrały najlepsze szkoły wyższe na Zachodzie. W mojej ocenie, ze względu na dotychczasowe dokonania prof. Grzegorza Mazurka, problematykę transformacji cyfrowej jaką zajmuje się zawodowo od wielu lat oraz szerokie doświadczenie biznesowe, to słuszna i perspektywiczna decyzja – uzasadnił wybór Rady prof. Andrzej Koźmiński.

– Mamy mocne fundamenty, na które składa się kultura organizacyjna, etyka pracy i uznana marka uczelni. Teraz potrzebujemy zmiany pokoleniowej, która potwierdzi nowoczesność naszych studiów, światowy poziom prowadzonych badań i umocni naszą pozycję na rynku międzynarodowym. Profesor Grzegorz Mazurek spełnia wszelkie warunki, by stać się doskonałym rektorem na nowe czasy po koronawirusie – mówi prof. Witold T. Bielecki, odchodzący po 9 latach pełnienia funkcji rektor ALK, który związany jest z uczelnią od samego początku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Mazurek będzie rektorem Akademii Leona Koźmińskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl