SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gwiazdy Polsatu pomagają

Charytatywny "Mecz Gwiazd" i Ogólnopolska Zbiórka Żywności na rzecz programu "Podziel się Posiłkiem" - nowe akcje Telewizji Polsat.

W nadchodzący piątek (16. września) rozpocznie się druga Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem". Przez dwa dni w około 1000 sklepach na terenie całego kraju 19 tysięcy wolontariuszy Banków Żywności będzie zbierać produkty żywnościowe, które następnie zostaną przekazane organizacjom zajmującym się dożywianiem dzieci. Również w ramach programu "Podziel się Posiłkiem" w niedzielę (18. września) na stadionie Widzewa w Łodzi rozegrany zostanie charytatywny "Mecz Gwiazd" między Reprezentacją Telewizji Polsat i Reprezentacją Artystów Polskich. Zagrają m.in. Tomasz Lis i Olaf Lubaszenko.

- Zarówno zbiórka żywności, jak i mecz piłkarski, są elementami programu "Podziel się Posiłkiem", organizowanego przez firmę Danone i Fundację Polsat. Celem tegorocznej edycji jest zebranie środków i wydanie potrzebującym dzieciom miliona ciepłych posiłków. "Zbiórka Żywności to najbardziej bezpośrednia forma aktywnego udziału w walce z niedożywieniem. Każdy może pomóc w charakterze wolontariusza, każdy może przekazać do zbiórkowych koszy kupiony wcześniej słoik dżemu, puszkę konserwy czy opakowanie makaronu" - mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności, która jest jednym z organizatorów Zbiórki Żywności "Podziel się Posiłkiem".

Swoje wsparcie dla idei walki z niedożywieniem dzieci zadeklarowali liczni przedstawiciele świata sztuki, sportu, biznesu, mediów, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Do udziału w zbiórce będą zachęcać klientów między innymi Artur Barciś, Maria Pakulnis, Elżbieta Zającówna, Edyta Olszówka, Krystyna Kofta, Barbara Falandysz i Kamila Skolimowska. "Cieszymy się, że Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem" spotkała się z tak dużym zainteresowaniem artystów, sportowców i działaczy społecznych. Jesteśmy ujęci ich bezinteresownym zaangażowaniem. Ci, którzy nie mogą pomóc w Warszawie, proponują swój udział tam, gdzie będą, na przykład w Gdyni na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych" - mówi Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Danone. Organizatorzy chcieliby zebrać w ciągu dwóch dni 200 ton produktów, które Banki Żywności przekażą dla organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci do końca 2005 roku.

Na zakończenie weekendu, w niedzielę 18. września o godzinie 16.15 na stadionie Widzewa w Łodzi odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich i Reprezentacją Telewizji Polsat. Kapitanowie obu drużyn, Tomasz Lis i Olaf Lubaszenko, wyprowadzą swoich piłkarzy na murawę stadionu i rozpoczną pojedynek, który będzie transmitowany przez TV Polsat. W "Meczu Gwiazd" udział wezmą m. in. Michał Milowicz, Maciej Dowbor, Stefan Friedman, Mateusz Borek, Maciek Rock, Robert Leszczyński oraz Michał i Rafał Mroczek. Całkowity dochód z meczu zostanie  przekazany na rzecz potrzebujących dzieci. Bilet w cenie 7,50 PLN stanowi równowartość 3 posiłków.

Akcje promujące "Mecz Gwiazd" to happeningi-parady na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi w dniu 17. września wieczorem i 18. września po południu. W paradzie wezmą udział między innymi bębniarze, brazylijskie tancerki w strojach karnawałowych, piłkarze Reprezentacji Artystów Polskich i Reprezentacji Gwiazd Polsatu oraz cheerleaderki.

W trakcie meczu rozpocznie się trwająca tydzień (18-25 września) SMS-owa zbiórka funduszy na antenie TV Polsat. Każdy, kto wyśle SMS-a o treści POMOC pod numer 7531 przekaże równowartość dwóch posiłków dla niedożywionych dzieci.

W ramach programu istnieją również inne formy pomocy potrzebującym dzieciom. Od 1. września do 31. października można kupić w sklepach produkty Danone oznaczone logo programu "Podziel się Posiłkiem". Część zysku z ich sprzedaży zostanie przekazana sprawdzonym organizacjom walczącym z niedożywieniem dzieci. Ponadto, w niedzielę 18. września, rozpocznie się program grantowy Danone "Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!". Program skierowany jest do lokalnych organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci. Polega na przyznawaniu dotacji twórczym i skutecznym projektom dążącym do rozwiązania problemu niedożywienia.

Partnerzy medialni programu "Podziel się Posiłkiem" 2005 to Telewizja Polsat, Radio Zet, Wirtualna Polska, Super Express, Tina, New Age Cinema oraz portal www.ngo.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gwiazdy Polsatu pomagają

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl