SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Haitong Bank rekomenduje kupno akcji Netii

Haitong Bank w raporcie z 3 września podniósł rekomendację dla Netii do "kupuj" z "neutralnie" oraz cenę docelową akcji z 5,5 zł do 5,65 zł. Powodem aktualizacji jest gwałtowny spadek kursu spółki – o 17 proc. od początku roku wobec spadku indeksu WIG o 5 proc.

Article

Haitong Bank w swojej analizie bez zmian pozostawił prognozę EBITDA na lata 2018/2019, natomiast podniósł ją o 5 proc. na rok 2020 w związku z pozytywnym wpływem synergii dla przychodów i wydatków operacyjnych.

Analitycy nie będą zaskoczeni, gdyby Cyfrowy Polsat, po przejęciu od Karswell Ltd. planowanego 17,5-proc. pakietu w Netii i osiągnięciu 65-proc. udziałów w niej, ogłosił wezwanie na całość po cenie 5,77 zł za akcję (30-proc. potencjał wzrostowy). 

- Netia jest atrakcyjną propozycją o małym ryzyku na niepewnym obecnie rynku giełdowym. Ponieważ Polsat zaczął już testować wyłączenie pasma 800 Mhz i przekierowywanie transferu danych na inne częstotliwości, raczej nie będzie chciał odnawiać tego spektrum kosztem 1,7 mld zł. Przez to wezwanie do sprzedaży akcji i wycofanie spółki z giełdy w ciągu najbliższych 12 miesięcy wydaje się bardziej prawdopodobne - pisze autor analizy, Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Bank.

Przejmując Netię, Cyfrowy Polsat wyliczył synergie na poziomie 800 mln zł w latach 2019-2023, przy czym 250 mln zł ma pochodzić z wydatków kapitałowych, a 550 mln z EBITDA na bazie przychodów (sprzedaż krzyżowa) oraz synergii wydatków operacyjnych - dodaje Księżopolski.

Pamiętając, że pełna konsolidacja i przejęcie kontroli nad Netią rozpoczęło się 22 maja 2018 r., analitycy nie przewidują jakichkolwiek synergii w tym roku. Oczekują natomiast, że Polsat przedstawi aktualizację prognoz po ogłoszeniu wyników za czwarty kwartał br. Biorąc pod uwagę ścisłą kontrolę kosztów prowadzonej przez spółkę, analitycy Haitong Bank spodziewają się raczej albo utrzymania albo podwyższenia skali synergii.

W lipcu 2018 r. Netia zrezygnowała z finansowania przez Europejski Bank Inwestycyjny w kwocie 50 mln euro i dołączyła do wspólnego systemu finansowania Cyfrowego Polsatu. Jednak analitycy nie oczekują tutaj żadnych widocznych oszczędności, ponieważ Netia, ze wskaźnikiem ND/EBITDA na poziomie 0,6 w drugim kwartale 2018 r. już wynegocjowała dobre warunki finansowe. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Haitong Bank rekomenduje kupno akcji Netii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl