SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hanna Baka dyrektorką programową kanałów z Grupy MWE Networks

Od maja Hanna Baka obejmie stanowisko dyrektorki programowej wszystkich kanałów telewizyjnych Grupy MWE Networks, w tym nowego kanału Antena HD (dawniej SILVER TV), który będzie nadawany w telewizji naziemnej - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Hanna Baka/ fot. materiały prasowe Article

Hanna Baka jako dyrektorka programowa będzie odpowiadała za tworzenie, realizację strategii programowej, nadzór nad selekcją i zakupami audycji zagranicznych, produkcjami własnymi oraz za działania promocyjne i i marketingowe.

Będzie też odpowiedzialna za budowę marki Antena HD i jej ofertę programową. Kanał ruszy od maja w telewizji naziemnej.

- Będziemy tworzyć kanał docierający do pomijanej do tej pory grupy docelowej. Programowym wyzwaniem będzie stworzenie oferty nowoczesnej i jednocześnie odpowiadającej na zapotrzebowanie widzów wychodzących poza tradycyjną grupę komercyjną. Wbrew utartym schematom, prowadzą oni aktywny tryb życia i mają wysokie wymagania względem prezentowanych im programów. Antena HD będzie kłaść największy nacisk na produkcję własną, co daje ogromne możliwości stworzenia unikalnego charakteru stacji. Jednocześnie jest to dobry moment na wypracowanie mądrych synergii między kanałami Grupy - komentuje Hanna Baka.

Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE Networks zaznacza, że do jego zespołu tym samym dołączy „doświadczona osoba i wszyscy w firmie cieszą się na owoce tej współpracy”.

- Celem nowej dyrektorki programowej jest wzbogacenie naszych istniejących kanałów o wysokiej jakości content i dalszy rozwój portfolio programowego Grupy MWE Networks. Wszystkie tworzone przez panią Hannę Bakę kanały odniosły sukces. Wierzę, że będzie tak samo z naszym nowym ogólnopolskim kanałem na MUX1 – podkreśla.  

Hanna Baka do tej pory tworzyła takie kanały jak Ale kino+, Fokus TV, Metro i Stopklatka TV, od 1994 do 2013 roku była związana z Canal+. Stworzyła autorski program publicystyczny „Kino Mówi” oraz współtworzyła festiwal „Filmy Świata”. W TVP2 pracowała nad zmianami redakcyjnymi, scenograficznymi i realizacyjnymi „Pytania na śniadanie”.

Przez ostatnie dwa lata zarządzała organizacją pozarządową działającą na rzecz praw kobiet w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hanna Baka dyrektorką programową kanałów z Grupy MWE Networks

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jola
Gratuluję, Haniu! Powodzenia!
8 15
odpowiedź
User
Ex Fokus
Najlepsza możliwa osoba na to miejsce! Gratulacje!!
9 12
odpowiedź
User
Beata
Super wiadomość!
8 12
odpowiedź