SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"HBO Max Recommends", czyli Alexa podpowie co oglądać

Serwis streamingowy HBO Max wprowadził nową funkcję "HBO Max Recommends" zintegrowaną z asystentem głosowym Amazon Alexa. Ma ona pomóc użytkownikom w wyszukiwaniu ciekawych treści do obejrzenia.

Article

"HBO Max Recommends" to rozwiązanie dedykowane użytkownikom poszukującym czegoś ciekawego do obejrzenia i oczekującym w tym celu wskazówek od HBO Max i Alexy.

Po wypowiedzeniu zdania "Alexa, open HBO Max Recommends” otrzymują serię pytań, na które odpowiadają "tak" lub "nie". Na tej podstawie proponowane im są spersonalizowane listy.

Rekomendacje można filtrować według gatunku. Można też poprosić o opisy poszczególnych programów, listę postaci, czy inne przydatne informacje dotyczące setek wybranych tytułów.

W ramach nowej funkcjonalności dostępny jest także tryb multiplayer, w którym mogą uczestniczyć maksymalnie trzy osoby. Powstaje tutaj lista rekomendacji, która ma zadowolić wszystkich członków grupy.

Ponadto, w czerwcu br. funkcja "HBO Max Recommends" ma zostać wzbogacona o "Spotlight Sessions" - listę 10 tytułów związanych z bieżącymi i nadchodzącymi świętami, eventami, rocznicami i premierami.

Funkcja “HBO Max Recommends” powstała we współpracy z agencją Skilled Creative. Jest ona dostępna na urządzeniach obsługujących Amazon Alexa.

HBO Max ruszyło w maju 2020 roku

Serwis streamingowy HBO Max został uruchomiony w USA w maju 2020 r. Aktualnie w bibliotece platformy jest około 800 filmów i 300 seriali. Na platformie mają się pojawić także nowe własne produkcje dostępne pod marką Max Originals.

Dla serwisu tworzą tacy producenci i reżyserzy jak Steven Soderbergh, Greg Berlanti, Mindy Kaling i JJ Abrams. Serwis oferuje m.in. wszystkie odcinki seriali „Friends” i „The Big Bang Theory” wyprodukowane przez Warner Bros.

HBO do końca 2025 r. chce mieć na świecie od 120 do 150 mln subskrybentów usług HBO i HBO Max. Wcześniejsza prognoza zakładała 75 - 90 mln subskrybentów. Ten rok koncern chce zakończyć z 67 - 70 mln subskrybentów HBO i HBO Max, w porównaniu do ok. 61 mln na koniec roku 2020. Według najnowszych danych obecnie z HBO Max korzysta 44,2 mln użytkowników po wzroście o 2,7 mln w ciągu pierwszego kwartału br.

Według zapowiedzi w czerwcu 2021 r. HBO Max rozszerzy zasięg na 39 rynków Ameryki Południowej i Karaibów. Z kolei w połowie roku serwis ma zostać udostępniony w  21 krajach Europy, w tym również w Polsce.

Dołącz do dyskusji: "HBO Max Recommends", czyli Alexa podpowie co oglądać

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl