SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Współdzielenie kont i PPV, czyli regulamin serwisu Max inny niż HBO Max

Serwis streamingowy Max zastąpi w Polsce HBO Max we wtorek 11 czerwca. Regulamin nowej usługi już dostępny. Można w nim znaleźć zapisy o dodatkowo płatnych treściach (pay-per-view). Nowa platforma Warner Bros. Discovery mniej pobłażliwie podchodzi też do kwestii współdzielenia kont z osobami z innego gospodarstwa domowego. 

Już za kilka dni Max zadebiutuje w Polsce. Nie będzie oferować jedynie treści od HBO, DC, Cartoon Network, ale także produkcje TVN, premierowe seriale Playera, treści z biblioteki Discovery+ i kanały linearne.  Zainteresowani  użytkownicy Playera w przyszłym tygodniu otrzymają specjalny kod, który pozwoli im na zapoznanie się z nową platformą. 

Do dyspozycji subskrybentów w Polsce będą trzy pakiety: Podstawowy za 19,99 zł miesięcznie lub 199 zł rocznie (z reklamami, dwa urządzenia jednocześnie, jakość Full HD, dostęp do kanału TVN), Standardowy za 29,99 zł miesięcznie lub 299 zł rocznie (bez reklam, dwa urządzenia, Full HD, kanały: TVN, HBO, HBO 2, HBO 3, możliwość pobrania 30 tytułów) i Premium za 49,99 zł miesięcznie lub 499 zł rocznie (bez reklam, cztery urządzenia, jakość do 4K/Dolby Atmos, pobranie do 100 tytułów).

Za 20 zł miesięcznie można dokupić pakiet Kanały TV i Sport. Obejmuje on 25 kanałów: TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.

„Furtka” do walki z udostępnianiem haseł?

Regulamin HBO Max dość liberalnie podchodził do kwestii udostępniania haseł osobom spoza domu. - Po utworzeniu Konta HBO Max użytkownik będzie mógł dodać do swojego Konta HBO Max maksymalnie 5 (pięciu) profili upoważnionych Użytkowników ("Upoważnionych Użytkowników"). Możemy ograniczyć maksymalną liczbę Upoważnionych Użytkowników, których Użytkownik może dodać albo którzy będą mogli jednocześnie korzystać z Platformy. Upoważnionymi Użytkownikami mogą być tylko członkowie najbliższej rodziny albo gospodarstwa domowego – można przeczytać w regulaminie HBO Max.

W regulaminie Max znika zapis o członkach najbliższej rodziny.  Tym samym w przyszłości Max może utrudnić dostęp na przykład dorosłemu dziecku, które dotychczas korzystało z konta rodziców, mieszkających w innym domu. - Po utworzeniu Konta Max użytkownik może mieć możliwość dodania do swojego konta Max maksymalnie pięciu (5) autoryzowanych profili użytkowników ("Upoważnieni użytkownicy"). Możemy ograniczyć maksymalną liczbę Upoważnionych użytkowników, którzy mogą jednocześnie korzystać z platformy i oglądać treści (patrz punkt 7.11) i poinformujemy Cię na platformie o wszelkich takich ograniczeniach. Upoważnieni użytkownicy muszą być członkami gospodarstwa domowego użytkownika - czytamy w nowym regulaminie.

- Uważam, że procederu współdzielenia kont nie da się ograniczyć. A walka z takim oddolnym działaniem i reakcją użytkowników jest „walką z wiatrakami”. Jeśli cena subskrypcji jest rozsądna i atrakcyjna, to nie będzie potrzeby dzielenia się dostępem. W Playerze dajemy użytkownikom możliwość wyboru pomiędzy pakietami w przystępnych cenach, dodatkowo oferujemy subskrypcje długoterminowe, także atrakcyjne cenowo. W Playerze można oglądać różne treści jednocześnie na dwóch kontach, a jedno konto może być podpięte aż do pięciu urządzeń - mówił półtora roku temu Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski, group vice president – streaming w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Menadżerowie Netfliksa mieli na swoim koncie mnóstwo wypowiedzi zachęcających do udostępniania haseł. Później zaczęli walkę z tym procederem, która okazała się sukcesem.  Nad wdrożeniem podobnych rozwiązań pracuje Disney+. Zmiana w regulaminie Max w stosunku do HBO Max może być „furtką” do podobnych ruchów. Szef WBD ds. streamingu i gier JB Parette w marcu zapowiedział, że firma zajmie się tematem współdzielenia kont pod koniec 2024 roku.

Inne zmiany w regulaminie

Paczka Kanały TV i Sport może nie być jedyną dodatkowo płatną. W regulaminie Max wielokrotnie pojawia się skrót PPV (pay-per-view), którego nie ma w HBO Max. Nowa platforma może więc pozyskiwać dodatkowe przychody ze sprzedaży dostępu do filmów czy treści sportowych na żądanie. - Niektóre Treści dodatkowe mogą być udostępniane wyłącznie w kraju zamieszkania użytkownika (zgodnie z poniższą definicją) jednorazowo, na zasadzie wypożyczenia lub płatności ("Treści PPV"), od nas lub za pośrednictwem sklepu z aplikacjami. Mogą obowiązywać dodatkowe warunki, które zostaną przekazane przed sfinalizowaniem zakupu - brzmi regulamin Max.

Max zastrzega sobie prawo do publikacji reklam, treści sponsorowanych w każdym z pakietów. Nie chodzi tylko o spoty (będą dostępne w pakiecie Podstawowym), ale też na przykład lokowanie produktów w programach czy autopromocję. - Jeśli użytkownik próbuje zapobiec wyświetlaniu reklam na platformie lub korzysta z jakiejkolwiek technologii blokowania reklam, możemy zawiesić lub zakończyć subskrypcję użytkownika za powiadomieniem. Zrobimy to dopiero po uprzednim wysłaniu do Ciebie prośby o włączenie wyświetlania reklam na platformie – można przeczytać w regulaminie Max.

W regulaminie jest też fragment o ewentualnych podwyżkach. - Możemy zmienić cenę subskrypcji użytkownika z następujących powodów: w celu odzwierciedlenia kosztów ulepszeń wprowadzanych przez nas na platformie, w tym opracowywania nowych lub ulepszonych funkcji technicznych lub funkcjonalności, lub ulepszeń charakteru lub dostarczania określonych treści; w świetle istotnych zmian, jakie zaszły w kosztach produkcji, licencjonowania lub nabywania treści na platformę; z powodu kosztów wynikających ze zdarzeń pozostających poza naszą kontrolą, takich jak pożar, powódź lub burza, które mają wpływ na nasze działanie platformy lub dostęp użytkownika do treści; ze względu na koszty wynikające z przestrzegania przez nas wymogów prawnych lub regulacyjnych, takich jak bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa, które mają zastosowanie do nas i naszej umowy z użytkownikiem, lub w przypadku, gdy podlegamy nakazowi lub wyrokowi sądowemu; oraz zmieniające się warunki rynkowe lub zwiększone koszty prowadzenia działalności, w tym w odniesieniu do kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i dostawców, koszty personelu (w tym wynagrodzenia), koszty obsługi administracyjnej i obsługi klienta, opłaty rządowe lub regulacyjne, opłaty i podatki oraz inne koszty związane z licencjami, opłatami licencyjnymi i zobowiązaniami dotyczącymi inwestycji audiowizualnych - wyjaśnia Max.

Dołącz do dyskusji: Współdzielenie kont i PPV, czyli regulamin serwisu Max inny niż HBO Max

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
michael112
Zaraz zaraz... to mając pakiet także wyższy niż "podstawowy" mogą nadal zablokować subskrypcję jeśli ktoś blokuje reklamy???
odpowiedź
User
fdgf
Zaraz zaraz... to mając pakiet także wyższy niż "podstawowy" mogą nadal zablokować subskrypcję jeśli ktoś blokuje reklamy???


Bardziej interesujące jest to. że zostawili sobie furtkę do wyświetlania reklam w każdym pakiecie.
odpowiedź
User
m.
Ktoś chce oglądać w 4K to musi zapłacić za 4 urządzenia, to tak jakby ktoś chciał lecieć w klasie biznes i musiał kupić 4 miejsca.
odpowiedź