SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung: 45 partnerów ekosystemu HDR10+, nowe centrum w Chinach

Firma Samsung Electronics poinformowała o rozszerzeniu ekosystemu HDR10+ do 45 partnerów oraz zapowiedziała budowę nowego centrum certyfikacji w Chinach.

Article

HDR10+ to stworzona przez Samsunga technologia i standard przetwarzania obrazu. Dzięki optymalizacji poziomów jasności i kontrastu dla każdej sceny, a także rozjaśnieniu obszarów jasnych i przyciemnieniu ciemnych, obraz jest jeszcze bliższy rzeczywistości. Standard jest rozwijany przez Samsunga we współpracy z 20th Century Fox i Panasonic.

Współpraca z nowymi dostawcami przyniesie widzom dostęp do większej ilości treści. Rakuten TV, europejska platforma streamingu online, zacznie oferować treści HDR10+ w pierwszej połowie przyszłego roku. Z kolei Megogo, dostawca usług OTT/VOD w Europie Wschodniej i Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP), kończy obecnie proces licencjonowania HDR10+, co oznacza, że przyjęcie tego standardu jest już oficjalne. Megogo planuje udostępnić na swojej platformie treści HDR10+, które będą odbierane na wszystkich urządzeniach Samsung Smart TV. Także Arspro, którego siedziba znajduje się w Moskwie, wdrożył technologię HDR10+, w tym wykorzystanie dynamicznych metadanych. Firma zremasterowała kilka pierwszych programów w tym standardzie. Natomiast 3 grudnia br. największy rosyjski serwis OTT/VOD - ivi - po raz pierwszy zaprezentował w HDR10+ pięć europejskich seriali. Odbiorcami byli użytkownicy Samsung Smart TV w Rosji i regionie WNP.

W 2017 r. Samsung uruchomił także usługę streamingu wideo premium z Amazon, dzięki czemu Prime Video stała się pierwszą platformą, która umożliwia dostarczanie wszystkich treści 4K (UHD) w HDR10+. W 2018 r. Amazon zintegrował obsługę HDR10+ z Amazon Fire TV Stick 4K. Inny partner HDR10+, Warner Bros Home Entertainment, stworzył jak dotąd ponad 70 tytułów zgodnych z HDR10+, a oferta dystrybucji cyfrowej w tym standardzie na początku przyszłego roku ma przekroczyć 100 pozycji.

Samsung rozwija również partnerstwa z producentami procesorów do smartfonów. Qualcomm, amerykański dostawca półprzewodników i urządzeń telekomunikacyjnych oraz członek sojuszu HDR10+, ogłosił niedawno, że technologia ta będzie obsługiwana w nowym chipsecie Snapdragon 855. Także firma Arm z Wielkiej Brytanii, która współpracowała już z Samsungiem w zakresie systemu LSI, dołączy do sieci HDR10+.

Ponadto w grudniu Samsung planuje rozpocząć budowę nowego centrum HDR10+ w Chinach we współpracy z TIRT, krajowym centrum badań i inspekcji chińskiej elektroniki użytkowej. Z założenia centrum będzie pomagać chińskim producentom telewizorów, w tym Hisense, TCL i Konka, w uzyskaniu dostępu do procedury certyfikacyjnej. Chińskie centrum będzie czwartym takim ośrodkiem po placówkach w Korei, Japonii i USA, które zostały otwarte na początku tego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung: 45 partnerów ekosystemu HDR10+, nowe centrum w Chinach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl