SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora sprzedaje sieci gastronomiczne Papa Diego i Van Dog. „Cena nie jest materialna”

Należąca do Agory firma Helios sprzedała spółkę Foodio Concepts, właściciela sieci gastronomicznych Papa Diego i Van Dog. Miesiąc temu Foodio Concepts złożyło wniosek o upadłość.

Lokal sieci Papa DiegoArticle

W komunikacie giełdowym Agory podano, że udziały Foodio Concepts kupiła spółka 5m Square. Zaznaczono, że 5m Square jest zainteresowana kontynuacją działalności gastronomicznej Foodio Concepts.

- Cena sprzedaży udziałów nie jest materialna z perspektywy Grupy Agora. Ostateczne rozliczenie zbycia spółki zależnej zostanie zamieszczone w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za sześć miesięcy 2020 r. - poinformowano.

Jednocześnie Helios rozwiązał zawartą wiosną 2018 roku umowę inwestycyjną z Piotrem Grajewskim i Piotrem Komórem, menedżerami zarządzającymi Foodio Concepts.

8,7 mln zł odpisu dot. Foodio Concepts

Pod koniec kwietnia Agora poinformowała, że Foodio Concepts złożyło wniosek o upadłość. - Sytuacja finansowa spółki uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła spółce prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie jakichkolwiek działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zarząd Foodio Concepts podjął uchwałę o złożeniu wniosku o upadłość - poinformowano w komunikacie Agory.

Dodano, że spółka złożyła wniosek ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. - Przy podejmowaniu decyzji o złożeniu wniosku w przedmiocie ogłoszenia upadłości Foodio Concepts, zarząd spółki kierował się dobrem Foodio Concepts oraz jej wierzycieli, a także koniecznością zabezpieczenia ich interesów ze względu na niewypłacalność Foodio Concepts - stwierdzono.

Wskutek trudniej sytuacji Foodio Concepts Agora dokonała odpisów wartości aktywów związanych z działalnością tej spółki w kwocie 8,7 mln zł, które obciążyły skonsolidowany wynik firmy w pierwszym kwartale. Na starcie spółki Foodio Concepts Helios zainwestował w nią ok. 10 mln zł.

Na koniec ub.r. działało 12 lokali Papa Diego i dwa Van-Dog. W ub.r. Foodio Concepts zanotowało 9,31 mln zł przychodów sprzedażowych i 9,03 mln zł straty netto, a rok wcześniej - 295 tys. zł przychodów i 1,59 mln zł straty netto.

Na początku ub.r. Helios zainwestował w sieć burgerowni Pasibus, od maja do grudnia ub.r. otworzono sześć jej nowych lokali

W pierwszym kwartale br. przychody grupy kapitałowej Agora zmalały o 6,1 proc. do 289,6 mln zł, strata netto wzrosła z 3,4 do 47,1 mln zł, a zysk EBITDA - z 37,9 do 44,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedaje sieci gastronomiczne Papa Diego i Van Dog. „Cena nie jest materialna”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adaada
i tak dalej i po kolei niech upada AGORA
odpowiedź
User
debile
Wszyscy, którzy na jakimkolwiek etapie podpisali się pod tym poronionym pomysłem, powinni już być na bruku.
odpowiedź
User
Cymes
Co by tu jeszcze sprzedać?
odpowiedź