SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora sprzedaje sieci gastronomiczne Papa Diego i Van Dog. „Cena nie jest materialna”

Należąca do Agory firma Helios sprzedała spółkę Foodio Concepts, właściciela sieci gastronomicznych Papa Diego i Van Dog. Miesiąc temu Foodio Concepts złożyło wniosek o upadłość.

W komunikacie giełdowym Agory podano, że udziały Foodio Concepts kupiła spółka 5m Square. Zaznaczono, że 5m Square jest zainteresowana kontynuacją działalności gastronomicznej Foodio Concepts.

- Cena sprzedaży udziałów nie jest materialna z perspektywy Grupy Agora. Ostateczne rozliczenie zbycia spółki zależnej zostanie zamieszczone w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za sześć miesięcy 2020 r. - poinformowano.

Jednocześnie Helios rozwiązał zawartą wiosną 2018 roku umowę inwestycyjną z Piotrem Grajewskim i Piotrem Komórem, menedżerami zarządzającymi Foodio Concepts.

8,7 mln zł odpisu dot. Foodio Concepts

Pod koniec kwietnia Agora poinformowała, że Foodio Concepts złożyło wniosek o upadłość. - Sytuacja finansowa spółki uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła spółce prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie jakichkolwiek działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zarząd Foodio Concepts podjął uchwałę o złożeniu wniosku o upadłość - poinformowano w komunikacie Agory.

Dodano, że spółka złożyła wniosek ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. - Przy podejmowaniu decyzji o złożeniu wniosku w przedmiocie ogłoszenia upadłości Foodio Concepts, zarząd spółki kierował się dobrem Foodio Concepts oraz jej wierzycieli, a także koniecznością zabezpieczenia ich interesów ze względu na niewypłacalność Foodio Concepts - stwierdzono.

Wskutek trudniej sytuacji Foodio Concepts Agora dokonała odpisów wartości aktywów związanych z działalnością tej spółki w kwocie 8,7 mln zł, które obciążyły skonsolidowany wynik firmy w pierwszym kwartale. Na starcie spółki Foodio Concepts Helios zainwestował w nią ok. 10 mln zł.

Na koniec ub.r. działało 12 lokali Papa Diego i dwa Van-Dog. W ub.r. Foodio Concepts zanotowało 9,31 mln zł przychodów sprzedażowych i 9,03 mln zł straty netto, a rok wcześniej - 295 tys. zł przychodów i 1,59 mln zł straty netto.

Na początku ub.r. Helios zainwestował w sieć burgerowni Pasibus, od maja do grudnia ub.r. otworzono sześć jej nowych lokali

W pierwszym kwartale br. przychody grupy kapitałowej Agora zmalały o 6,1 proc. do 289,6 mln zł, strata netto wzrosła z 3,4 do 47,1 mln zł, a zysk EBITDA - z 37,9 do 44,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedaje sieci gastronomiczne Papa Diego i Van Dog. „Cena nie jest materialna”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adaada
i tak dalej i po kolei niech upada AGORA
0 0
odpowiedź
User
debile
Wszyscy, którzy na jakimkolwiek etapie podpisali się pod tym poronionym pomysłem, powinni już być na bruku.
0 0
odpowiedź
User
Ichnik idż na całość, idz na całość...
Nie pomaga kroplówka grandziarz Sorosa.
0 0
odpowiedź