SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Helios zacznie spłacać kredyt cztery lata później

Operator kinowy Helios, należący do Agory, uzgodnił z Santander Bank Polska, że kredyt rewolwingowy zaciągnięty pod koniec 2020 roku zacznie spłacać nie 26 sierpnia br., ale 26 maja 2026 roku.

Article

Ponadto w ramach aneksu wydłużono okres spłaty 20 mln zł z zaciągniętego kredytu: nie w jednej racie, tylko w 44 comiesięcznych transzach, od 26 września br. Pozostałe zapisy umowy pozostają niezmienne.

Spłata 80 proc. kredytu jest gwarantowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Helios 20 mln zł kredytu rewolwingowego z Santander Bank Polska zaciągnął pod koniec grudnia 2020 roku, równocześnie wziął 20 mln zł kredytu w rachunku bieżącym z BNP Paribas Bank Polska.

We wrześniu 2020 roku od każdego z tych banków uzyskał po 20 mln zł kredytu rewolwingowego. - Pozyskane środki mogą zostać wykorzystane na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej Helios S.A., w tym nakładów odtworzeniowych i rozwojowych, z wyłączeniem refinansowania innego zadłużenia - opisano w komunikacie giełdowym Agory. Kredyt od BNP Paribas Bank Polska miał zostać spłacony w ciągu 24 miesięcy, a od Santander Bank Polska - 26 sierpnia 2022 roku. Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił gwarancji spłaty 80 proc. przy obu kredytach.

Na początku sierpnia br. Helios uzyskał od Polskiego Funduszu Rozwoju umorzenie 14,07 mln zł z 18,91 mln zł pożyczki otrzymanej wiosną br. w ramach tzw. tarczy finansowej dla dużych firm.

Cała grupowa kapitałowa Agora w drugim kwartale br. przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto, wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Helios zacznie spłacać kredyt cztery lata później

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
profesjonalizm?
Jaka to prasa?
odpowiedź