SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HelloZdrowie.pl z rekordem oglądalności i darmowym poradnikiem dla kobiet po poronieniu

W marcu br. serwis HelloZdrowie.pl odwiedziło łącznie, według danych Google Analytics, 2,8 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 4,4 mln odsłon. Serwis zanotował 240 proc. wzrost oglądalności w stosunku do marca ubiegłego roku i jest obecnie jednym z najchętniej czytanych serwisów o tematyce zdrowotnej skierowanych do kobiet.

W związku z panującą pandemią portal uruchomił interaktywną mapę zachorowań na koronawirusa w Polsce, aktualizowaną na podstawie danych przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia. Codziennie zapewnia dostęp do nowych, zweryfikowanych przez specjalistów informacji oraz publikuje rzetelne materiały związane z problemami i wyzwaniami, które stoją przed kobietami, między innymi młodymi mamami w czasie kwarantanny. Pod koniec marca ukazała się również „Krótka Instrukcja o Poronieniu”, darmowy poradnik online dla kobiet po stracie i ich najbliższych.

HelloZdrowie.pl to serwis dedykowany kobietom. Najważniejszą dewizą portalu jest przełamywanie tematów tabu, związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Z redakcją stale współpracują lekarze, psycholodzy, terapeuci, dietetycy czy fizjoterapeuci. Kontent serwisu stanowią wywiady, reportaże, treści premium, autorskie cykle i ekskluzywne materiały video, dostępne również na kanale HelloZdrowie.pl na platformie Youtube. Od kilku miesięcy serwis tworzy też tematyczne newslettery dla swoich użytkowniczek. Zespołem redakcyjnym od października 2018 roku kieruje Karolina Wierzbińska, wcześniej redaktor naczelna Lifestyle i Turystyka w Wirtualnej Polsce oraz dziennikarka i wydawczyni w grupie Onet-RASP.

- Tworzymy serwis razem z naszymi użytkowniczkami. I to dzięki temu z miesiąca na miesiąc nasz zasięg rośnie. Nie chcemy ich zmieniać, niczego narzucać, chcemy towarzyszyć im i je inspirować. Ogólnoświatowy trend pokazuje, że kobiety urosły w siłę, wyzwalają się z kagańca wszelkich zależności. I tym samym są jeszcze bardziej wymagającymi użytkowniczkami internetu i konsumentkami kontentu - mówi redaktor naczelna Karolina Wierzbińska.

31 marca redakcja opublikowała drugą z serii poradnikowych publikacji - Krótką Instrukcję o Poronieniu. To pierwszy w Polsce darmowy poradnik dotykający najważniejszych zagadnień związanych ze stratą ciąży. Ebook powstał w oparciu o doświadczenia kobiet i mężczyzn, którzy musieli zmierzyć się z tym tematem, fundacjami, które udzielają wsparcia dla osób po stracie, a także specjalistów z zakresu ginekologii, położnictwa, prawa i psychologii. Publikacja dostępna jest w wersji online oraz do pobrania w formie PDF: www.krotkainstrukcja.hellozdrowie.pl.

W październiku 2019 roku został wydany poradnik o raku piersi – Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi, który wsparła m.in. Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

- Światem zawładnął koronawirus, w naszym serwisie także podejmujemy ten temat. I choć wydawać by się mogło, że tylko tym żyją wszyscy, to jest wiele spraw, które nie znikają w obliczu pandemii. Poronienie dotyka rocznie około 40 tysięcy par. A my wciąż nie potrafimy o tym rozmawiać. Krótka Instrukcja o Poronieniu to projekt wyjątkowy. Wierzymy, że naprawdę może pomóc - mówi Karolina Wierzbińska.

Dołącz do dyskusji: HelloZdrowie.pl z rekordem oglądalności i darmowym poradnikiem dla kobiet po poronieniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl