SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podręcznik do Historii i teraźniejszości Roszkowskiego do kupienia na poczcie

Poczta Polska w środę wprowadzi do sprzedaży podręcznik szkolny „Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945–1979” (Biały Kruk) autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

(screen: YouTube/dr Piotr Napierała; fot. materiały prasowe) Article

Wicemarszałek Sejmu i szef sejmowego klubu PiS Ryszard Terlecki we wtorek poinformował, że podręcznik autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego „Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945–1979” od środy będzie dostępny w 3,5 tys. placówek Poczty Polskiej.

„ Dbajmy o rzetelną wiedzę młodych Polaków, brońmy przed manipulacjami wrogów Polski” - napisał polityk.


Spytaliśmy Pocztę Polską, czy to prawda, że książka będzie dostępna w jej placówkach oraz czy prowadzi sprzedaż innych podręczników szkolnych. - Potwierdzamy, iż od jutra szeroką gamę oferowanych w naszych placówkach wydawnictw uzupełni podręcznik szkolny do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Zachęcamy do zapoznania się także z pozostałymi dostępnymi w naszej sieci tytułami i zakupu przy okazji odwiedzin w placówce pocztowej - odpowiedziało biuro prasowe spółki.

Podręcznik Roszkowskiego został niedawno dopuszczony do użytku szkolnego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wywołał kontrowersje, posłanki Koalicji Obywatelskiej przeprowadziły kontrolę, która wykazała nieścisłości podczas dopuszczania książki do użytku.

Negatywnie o fragmencie podręcznika dotyczącym dzieci z in vitro wypowiedzieli się m.in. lider PO Donald Tusk i lider Polski2050 Szymon Hołownia. Z kolei zdaniem polityków Lewicy, podręcznik w ogóle nie powinien być dopuszczony do użytku, a fragment, który ma dotyczyć in vitro, „bardzo trąci nazizmem i takim nazistowskim odczłowieczaniem ludzi i dzieci”.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zaapelował do nauczycieli, by nie korzystali z tego podręcznika do HiT. Ocenił, że zawiera on „wiele dyskryminujących, nieprawdziwych czy wręcz haniebnych treści dotyczących m.in. in vitro”. Odpowiedzialny za edukację w Białymstoku wiceprezydent tego miasta Rafał Rudnicki wystosował do dyrektorów szkół pismo, w którym zarekomendował szkołom, aby prowadzić lekcje HiT bez podręcznika prof. Roszkowskiego. Stowarzyszenie Wolna Szkoła stworzyło nawet mapę placówek oświatowych, w których książka nie będzie używana („Mapa szkół bez (s)HIT-u”).

Sam Roszkowski w przeszłości był europosłem PiS.

Dołącz do dyskusji: Podręcznik do Historii i teraźniejszości Roszkowskiego do kupienia na poczcie

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut Klopp
Pozwalają na poczcie sprzedawać takie dopalacze??
Obowiązkowo każdy egzemplarz powinien być.jeszcze zapakowany w kopertę wyborczą, których parę worków poczcie zostało w spadku po wyborach Sasina.
24 10
odpowiedź
User
KOD
Zaraz pewnie i na Orlenie wystawią to "wybitne dzieło". PiS tylko ośmiesza się. Odbiór wśród młodzieży będzie zupełnie odwrotny od zakładanego przez partyjnych notabli.
W PRL też próbowano narzucić jedną fałszywą wizję historii. Wtedy się nie udało. Więc skąd głupie i naiwne przekonanie władzy, że jest to możliwe dziś?
23 11
odpowiedź
User
irx
Jedynie do czego nadaje się ten pisowski "twór" to do spalenia. Idealnie trafili w jesienno-zimowy czas
20 13
odpowiedź