SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Horizon - platforma telewizyjna nowej generacji od UPC (foto)

Podczas międzynarodowych targów branży telewizyjnej IBC w Amsterdamie, Liberty Global, spółka matka sieci UPC Polska, zaprezentowała Horizon - telewizyjną platformę nowej generacji, która integruje dostęp do treści telewizyjnych, internetowych oraz osobistych plików użytkownika.

Horizon - platforma telewizyjna nowej generacji od UPC (foto)

Horizon został zaprojektowany tak, aby komputer stanowił serce cyfrowego domu. Ta multimedialna platforma tworzy bezprzewodową sieć, która łączy telewizor ze wszystkimi urządzeniami typu komputer, tablet oraz smatphone. Grafiki i obrazy interfejsu telewizyjnego wykorzystują technologię trójwymiarową, co ożywia zawartość i sprawia, że nawigacja po systemie jest prosta, szybka i intuicyjna.

Wsparta funkcjami wyszukiwania i rekomendacji platforma integruje także dostęp do zasobów osobistych takich jak fotografie, muzyka, czy filmy przechowywanych w domu lub ‘w chmurze’. Horizon pozwala dodatkowo oglądać treści telewizyjne nie tylko na telewizorze. Opracowano aplikacje na smartphony i tablety (drugie ekrany), jak również wyszukiwarki internetowe, które pozwolą na oglądanie kontentu na innych urządzeniach w domu i poza nim.

Ekosystem Horizonu jest platformą otwartą, dzięki czemu może być stale rozbudowywany i udoskonalany o nowe funkcjonalności dla użytkowników. Liberty Global współpracuje z międzynarodowymi i krajowymi dostawcami zawartości treści takimi jak YouTube, FaceBook czy Twitter, w celu rozwoju aplikacji dla swojego ‘App Store’ (sklepu z aplikacjami). Abonenci korzystający z platformy Horizon będą mieli w nim do dyspozycji obszerny katalog aplikacji i widgetów internetowych, zintegrowanych z interfejsem telewizyjnym.

Liberty Global rozszerza współpracę z innymi potencjalnymi dostawcami treści i aplikacji. Wkrótce opublikuje instrukcje dla twórców oprogramowania, którzy będą mogli dołączyć do grona obecnych 60 partnerów opracowujących aplikacje dla nowej platformy.

Obecnie Liberty Global przeprowadza testy Horizon w Holandii, a pod koniec tego roku rozpocznie testy konsumenckie. Komercyjne wprowadzenie urządzenia planowane jest na pierwszy kwartał roku 2012. Najpierw w Holandii, a w następnej kolejności w Szwajcarii i w Niemczech. Horizon dołączy do istniejącej grupy zaawansowanych usług cyfrowych i będzie oferowany obecnym abonentom, którzy będą mogli skorzystać z atrakcyjnej możliwości poszerzenia posiadanego pakietu.

Liberty Global opracowało Horizon wraz z grupą światowych liderów technologicznych. Samsung wybudował multimedialną bramę, zasilaną procesorem Intel®Atom™Media. Oprogramowanie pośredniczące dostarczył NDS. Nagravision dostarczyło rozwiązania warunkowego dostępu poprzez NAGRA Media Access. Rozwiązanie to wspiera MoCA i WiFi i jest częścią ekosystemu Digital Living Network Alliance (DLNA). Przeniesienie telewizyjnej zawartości programowej na inne urządzenia (komputery, tablety, smartphone’y) w domu i poza nim umożliwiła firma IOKO.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Horizon - platforma telewizyjna nowej generacji od UPC (foto)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl