SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Huawei z 24-proc. wzrostem przychodu, w górę sprzedaż smartfonów

Firma Huawei opublikowała swoje najnowsze wyniki finansowe. W pierwszych trzech kwartałach tego roku jej przychód sięgnął 610,8 mld CNY (ok. 85,67 mld USD), co oznacza wzrost o 24,4% rok do roku. Marża zysku netto w tym okresie wyniosła 8,7%.

Article

W obszarze działalności Carrier Business Group Huawei w ostatnim okresie nastąpiło przyspieszenie komercyjnego wdrażania sieci 5G na całym świecie. Huawei wraz z operatorami telekomunikacyjnymi kontynuował wprowadzanie rozwiązań takich jak 5G Super Uplink czy inteligentne i uproszczone sieci transportowe. Firma współpracowała również z partnerami w celu rozbudowy ekosystemu branży telekomunikacyjnej i stworzenia bazy innowacji dla sieci 5G, która umożliwi dalszy rozwój operatorów. Do tej pory Huawei podpisał ponad 60 umów na komercyjne wdrożenie 5G z operatorami na całym świecie i dostarczył ponad 400 tys. stacji bazowych AAU 5G MIMO.

W segmencie działalności Enterprise Business Group firma uruchomiła konwergentną, otwartą platformę cyfrową Huawei Horizon. Dzięki niej koncern we współpracy z klientami i partnerami chce stworzyć warty biliony dolarów przemysł transformacji cyfrowej. Huawei Horizon ma pomóc również różnym sektorom takim jak administracja publiczna, sektor użyteczności publicznej, finanse, transport i energetyka w przyspieszeniu ich transformacji cyfrowej.

Huawei podaje, że do końca III kwartału 2019 r. ponad 700 miast, 228 firm z listy Fortune Global 500 i 58 firm z listy Fortune Global 100 wybrało firmę jako partnera w transformacji cyfrowej.

W segmencie konsumenckim Consumer Business Group sprzedaż smartfonów Huawei utrzymywała stały wzrost. W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. dostawy telefonów przekroczyły 185 milionów sztuk, co oznacza 26-proc. wzrost rok do roku. Huawei zauważa również wzrost sprzedaży tabletów, komputerów, urządzeń wearables i smart audio.

Z kolei ekosystem mobilnych usług Huawei Mobile Services działa obecnie w 170 krajach i przyciągnął ponad 1,07 miliona zarejestrowanych programistów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Huawei z 24-proc. wzrostem przychodu, w górę sprzedaż smartfonów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl