SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei zwalnia w Indiach 70 procent pracowników, przychody mniejsze o połowę

Huawei zwolnił w Indiach od 60 do 70 procent swoich pracowników, a o połowę obniżył prognozę przychodów które osiągnie na tym rynku w 2020 roku - wynika z nieoficjalnych informacji. Koncern zaprzecza medialnym doniesieniom i zapewnia, że jego współpraca z indyjskimi partnerami pozostaje poprawna.

Article

Sytuacja Huawei na globalnym rynku telekomunikacyjnym nie wygląda ostatnio najlepiej, szczególnie w kontekście budowy sieci 5G. Niedawno Wielka Brytania zapowiedziała że wyklucza chińską markę jako dostawcę rozwiązań do 5G w tym kraju. Z kolei kilka dni temu Komisja Europejska zaapelowała do państw członkowskich, by dywersyfikowały swoich dostawców usług 5G. KE nie informuje, czym spowodowany jest jej apel, media sugerują jednak, że chodzi o obecność Huawei na rynku europejskim.

Czytaj także: Dorota Haller, szefowa marketingu Huawei Polska: Użytkowników nie interesuje polityka, ale dobry produkt

Zwolnienia w Indiach

Teraz okazuje się, że Huawei może przeżywać kłopoty także w Indiach, o czym poinformował indyjski dziennik ekonomiczny „The Economic Times” opierając się na własnych źródłach.

Zgodnie z doniesieniami gazety Huawei obniżył prognozy swoich rocznych przychodów w Indiach o 50 proc. Wcześniej koncern zakładał do końca 2020 r. wpływy na poziomie od 700 do 800 mln dol., teraz przychody mają sięgnąć kwoty pomiędzy 350 a 500 mln.

Według „The Economic Times” przyczyny słabszych wyników finansowych w Indiach są spowodowane rosnącym bojkotem chińskich marek przez użytkowników, co ma związek m.in. z napiętymi ostatnio relacjami pomiędzy Indiami a Chinami.

Indyjski dziennik poinformował także że Huawei zwolnił w tym kraju od 60 do 70 proc. swoich pracowników z wyjątkiem osób zatrudnionych w centrach serwisowych oraz badawczo – rozwojowych.

Huawei oficjalnie zaprzeczył medialnym informacjom, odmówił jednak podania danych związanych z sytuacją finansową oraz kadrową w Indiach. Chiński producent utrzymuje, że sprzedaż jego sprzętu utrzymuje się na wysokim poziomie, normalnie też przebiega współpraca koncernu z jego indyjskimi partnerami telekomunikacyjnymi.

Czytaj także: Wystartował Huawei Next-Image Awards 2020, nagrody po 10 tys. dolarów. Huawei P40 Pro+ to fotograficzny profesjonalista

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Huawei zwalnia w Indiach 70 procent pracowników, przychody mniejsze o połowę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl