SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hubert Zamaro p.o. dyrektora ośrodka inwestycji i transportu TVP

Dotychczasowy zastępca szefa biura kontrolingu i restrukturyzacji w TVP, Hubert Zamaro, został w piątek powołany przez zarząd telewizji Polskiej na pełniącego obowiązku dyrektora ośrodka inwestycji i transportu TVP - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Zastąpił Jarosława Ściska, który przeszedł na emeryturę.

Siedziba TVP, fot. Jacek KowalskiArticle

Ścisk – jak pisaliśmy – opuścił swoje, zajmowane od 2016 roku stanowisko w czwartek. Został z dnia na dzień skierowany na emeryturę, choć wiek emerytalny osiągnął już cztery lata temu. Jarosław Ścisk był nadzorcą największych inwestycji publicznego nadawcy, m.in. rozpoczętej w styczniu budowy hali zdjęciowej przy Woronicza.

Na jego miejsce w piątek powołany został Hubert Zamaro, związany z Telewizją Polską od 14 lat. Zamaro od 2008 roku pracował w spółce, najpierw jako specjalista a następnie – główny specjalista ds. analiz (od 2010 roku). W 2014 roku został kierownikiem działu strategii i restrukturyzacji, a następnie został mianowany wicedyrektorem biura kontrolingu i restrukturyzacji. – To dobry wybór, Zamaro jest rzutkim, rozsądnym menadżerem – słyszymy w centrali Telewizji Polskiej.

Na barkach Zamaro m.in. nowa hala

Hubert Zamaro będzie teraz odpowiadał w spółce za najważniejsze inwestycje, m.in. za budowę nowej hali zdjęciowej dla Telewizji Polskiej, powstającej przy centrali na ul. Woronicza. Jej budowę rozpoczęto w styczniu br. Hala będzie mieć powierzchnię 20 tys. metrów kwadratowych. W budynku będzie sześć modułów studyjnych: cztery o powierzchni po 560 metrów kwadratowych, a także 1350 i 1200 metrów kwadratowych. W obiekcie będą m.in. pomieszczenia backstage’owe, garderoby, reżyserka, magazyny sprzętu, biura, bistro, magazyny, parking oraz studio plenerowe na dachu. Inwestycja warta będzie 150 mln. zł.

Będzie też odpowiedzialny za rozbudowę studia B Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, z którego nadawane są „Panorama” i „Teleexpress”. We wrześniu br. Telewizja Polska podała, że na sfinansowanie projektu planuje wydać maksymalnie 9,47 mln zł.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Hubert Zamaro p.o. dyrektora ośrodka inwestycji i transportu TVP

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oznaczenie kolaboracji
Rzutki, rozsądny menadżer- jak wszyscy PiSowscy dyrektorzy w TVP!
odpowiedź
User
Slawoj
Przyszedł do TVP z Ligą Polskich Rodzin, robi karierę z ekipą PiS a za chwilę objawi się jako manager Platformy Obywatelskiej.rzecztwiscie rzutki i rozsądny
odpowiedź
User
Przetargowicz
Przestańcie pisać że to decyzje nowego prezesa skoro wszyscy zainteresowani wiedza, że to decyzja Bormana. Chodziło o to aby wycofać w odpowiednim momencie zaprzyjaźnionego dyrektora, który rozstrzygał przetargi budowlane za blisko miliard zł i wsadzić tam jakąś potulną marionetkę, która pozytywnie zaopiniuje podwyższenie kontraktów firmy Doraco z Gdańska (przypadek?) na budowę hal zdjęciowych, nowej siedziby informacyjnej czy muzeum. Uzasadnieniem będzie oczywiście inflacja, które obiektywnie ta firma nie mogła przewidzieć w odróżnieniu od konkurencji składającej swoje oferty.
Jak przyjdzie co do czego to za dwa lata służby i prokurator ścigał będzie tego Zamaro czy nowego prezesa ale Kura, Borman czy jego przyjaciel - dotychczasowy dyrektor formalnie nie bedą mieli związku ze zmiana wartości zamówienia.
Rzeczywiście rzutki i rozsądny ten koleś może być.
odpowiedź