SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IDC: stabilizacja na rynku sprzedaży serwerów

W III kwartale bieżącego roku światowy przychód ze sprzedaży komputerowych serwerów spadł o 17,3 proc. w ujęciu rocznym, do poziomu 10,43 miliarda dolarów.

To co prawda już piąty z rzędu kwartał kiedy rynek traci na wartości rok do roku, ale po raz pierwszy od IV kwartału roku 2008 zanotował on wzrost w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami - wynika z danych firmy badawczej IDC.

Tymczasem liczba sprzedanych w okresie lipiec - wrzesień serwerów była o 17,9 proc. mniejsza wobec analogicznego okresu roku ubiegłego, ale za to o 12,4 proc. większa niż w II kwartale.

Pod względem przychodu ze sprzedaży komputerowych serwerów liderem w III kwartale była firma IBM (3,32 mld USD, 31,8 proc. udziału w rynku), wyprzedzając HP (3,22 mld USD, 30,9 proc.), Dell (1,41 mld USD, 13,5 proc.), Sun (778 mln USD, 7,5 proc.) oraz Fujitsu (594 mln USD, 5,7 proc.). Przychód pozostałych producentów wyniósł łącznie 1,1 mld USD (10,6 proc. rynku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDC: stabilizacja na rynku sprzedaży serwerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl